MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Zabıta Başkanı Tayfun Karali, hatalı zabıta memurunu herkesin içinde dövdü
Zabıta Başkanı Tayfun Karali, hatalı zabıta memurunu herkesin içinde dövdü


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, emniyet şeridinden geçtiği için kızdığı zabıta memuruna herkesin içinde bağırıp dövdü. Müdürünün gitmesiyle bayılan memurun dayak yediği o anlar ise saniye saniye görüntülendi.

Olay, bir hafta önce Kartal’da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, bir zabıta memurunun emniyet şeridini kullandığını görünce yanına çağırdı. Yanına çağırdığı memura bağırmaya başlayan Karali, tokat atıp dövdü. Müdüründen dayak yiyen memur ise “hazır ol”da bekleyip hiç tepki vermedi. Karali’nin arkadaşını dövdüğünü gören diğer memurların ise olaya tepkisiz kalması dikkat çekti. Daire başkanı bağırarak uzaklaşırken, dayak yiyen zabıta memuru daha fazla dayanamayarak bayıldı. Bayılan zabıtanın yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Zabıta, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay bir cep telefonu kamerasına da yansıdı.

 

Zabıta daire başkanı görevinden uzaklaştırıldı

Yaşanan dayak olayına vatandaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Uysal yaptığı açıklamada, “Zabıta memuruna şiddet görüntüleri çok üzücü ve insanlık adına utanç vericidir. Ben de haklı tepkilerini gösteren vatandaşlarımızla aynı duyguları yaşadım. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde konumu ve sıfatı ne olursa olsun her çalışanımız saygıdeğerdir. Zabıta kardeşimize yapılan çirkin muamele nedeniyle zabıta daire başkanını görevden uzaklaştırdım ve hakkında soruşturma başlattım. Vatandaşlarımız gerekli işlemlerin titizlikle yapılacağından emin olsunlar” dedi.

📆 22 Aralık 2017 Cuma 12:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR