MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşek’te 3, 4, 5, ve 6. Sınıflar için seminer düzenlendi
Ahmet Şimşek’te 3, 4, 5, ve 6. Sınıflar için seminer düzenlendi


Ahmet Şimşek Koleji konferans salonunda “Diyabet ve Obezite” konulu seminer düzenlendi. Fen Bilimleri Zümre Başkanı Aysun Kaba Erol yönetiminde düzenlenen seminerde küçük yaşlarda edinilen alışkanlıklar, yanlış beslenmeyle oluşan hastalıklar ve doğal beslenmenin önemi video sunumları eşliğinde anlatıldı. 3, 4, 5, ve 6. Sınıflar için düzenlenen seminerin sunuculuğunu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Funda Mamık ve Fen Bilgisi Öğretmeni Engin Pak yaptı.

Diyabetle ilgili çok şey bilmeliyiz.

Dünya Sağlık Örgütü tahminlerine göre; Türkiye’nin, 2035 yılında dünyada en çok diyabet hastası bulunan ülkeler arasına gireceğini belirten Ahmet Şimşek Ortaokulu Fen Bilimleri Zümre Başkanı Aysun Kaba Erol, “Peki biz, ‘Diyabet nedir?’ sorusuna, ‘Şeker hastalığıdır’ demekten başka bir cevap verebiliyor muyuz? Aslında diyabetle ilgili daha pek çok şey bilmek zorundayız. Diyabet hakkında bilgi sahibi olmak ve diyabete uygun yaşam koşulları oluşturmak için diyabetli birey olmayı bekleyemeyiz. Biz bugün, Diyabet nedir-ne değildir? Diyabetli bireylerin ihtiyaçları ve beklentileri nelerdir?  Öğretmenler ve okul yönetimi olarak neler yapabiliriz? gibi konular üzerine konuştuk ve farkındalık oluşturmak istedik. Toplumumuzdaki birçok sağlık sorununun temelini beslenmedeki yanlış alışkanlıklar oluşturmaktadır. Küçük yaşlarda başlayan fast food alışkanlıkları, şekerli, asitli yiyecek ve içecekler çok zararlıdır. Dengeli ve düzenli beslenme konusunda bilgilenmeli, beslenme alışkanlıklarımızı ona göre ayarlamalıyız.” dedi.

📆 25 Aralık 2017 Pazartesi 14:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR