MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Mehmet Akif Ersoy’un kitapları ve kişisel eşyaları sergilenecek

Mehmet Akif Ersoy’un kitapları ve kişisel eşyaları sergilenecekMilli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy, vefatının 81. ölüm yıldönümünde Pendik Belediyesi tarafından hazırlanan 42 kitaplık külliyat, çizgi roman, sergi ve panelden oluşan bir dizi etkinlikle anılacak.

“Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Âkif Ersoy’un Dost Çevresi” başlığı altında gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, İstiklal Marşı şairinin hayatı ve çevresinde bulunan dostlarını anlatan anlatan 42 kitaplık külliyat oluşturuldu.

Kişisel eşyaları sergilenecek

28 Aralık’ta Mehmet Âkif Ersoy Sanat Merkezi’nde  aralarında  Akif’in seccadesinin, evinde kullandığı halının, köstekli saatinin de bulunduğu kişisel eşyalarını içeren bir sergi düzenlenecek.  Sergilenecek 500 eser ve eşya arasında Mehmed Âkif’i Âkif yapan dost halkasından 44 kişiye ait belge, evrak, fotoğraf  ve kitapları da yer alacak.

Mehmet Akif’i daha iyi tanımak isteyenler için panel

 “Ummana Dökülen Irmaklar: Mehmet Âkif Ersoy’un Dost Çevresi” projesi  kapsamında paneller de yapılacak. İlk panelde Edebiyatçı Yazar  Beşir Ayvazoğlu, Akademisyen Uğur Derman ve İlahiyatçı Yazar Hayrettin Karaman, Âkif’in hayatını ve dost çevresini anlatacak,  aynı zamanda soruları cevaplayacak. 

Hayatı çocuklar için çizgi roman oldu

Pendik Belediyesi, Safahat Şairini çocuklara tanıtmak ve sevdirmek amacıyla  “Göğe Yükselen Hilâl: Mehmet Âkif Ersoy’un Hayatı”  adını taşıyan bir de çizgi roman  yayınladı. Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı işbirliğinde hayata geçirdiği projede çizgi romanı Turgay Anar  yazdı, Yavuz Selim Baş da çizgiye döktü.  Mehmet  Akif Ersoy’un hayatını, mücadelesini, hizmetlerini  anlatan çizgi roman 48 sayfadan oluşuyor.

Program:

Yer : Mehmet Âkif Ersoy Sanat Merkezi

Tarih: 28 Aralık Perşembe

Saat:  14:00 Sergi açılışı

           15:00 Panel

📆 26 Aralık 2017 Salı 13:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR