MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Politika, Toplum, Tuzla » Başkan Yazıcı CHP’li Çebi’ye, “Siyasi şov yapma!
Başkan Yazıcı CHP’li Çebi’ye, “Siyasi şov yapma!


İstanbul’un Tuzla ilçesindeki İstasyon, Yayla, Evliya Çelebi ve Postane Mahallelerinde, genizleri yakan paniğe yol açan koku ile ilgili soruşturma devam ederken, Tuzla’ya giderek konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP’li İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi’ye Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan Yazıcı;

1- Kokunun olduğu saatlerde, inceleme ve araştırma yapan ekiplerin ifadesine binaen yaptığımız, panik halindeki halkımızın beklediği açıklamayı, sorumsuzluk diye nitelemek sorumsuzluğun ve halkı hiçe saymanın ifadesidir. Biz aldığımız bilgiyi paylaştık..

2- Bir kumsal maddenin atık suya karışımı sonucu açığa çıkan tepkime ürünü gazların zehirli olduğunu ilk açıklamalarla ifade eden Sn. Çebi hangi laboratuvarda bu analizi yapıp sosyal medyadan paylaştı.??

3- Sorumluluk sahibi bir siyasetçi halkı paniğe sokacak “bir zehirli gaz ifadesini kullanırken”, o gece neden suç mahallinde maskesiz poz vererek siyasi arkadaşları ile dolaştı..??

4- O gece tüm hastaları bende ziyaret ettim, Baş hekimlerimiz, doktorlarımız, zehirlenmeye dair bir klinik ve laboratuvar bulguları tesbit edilmediğini ifade ettiler. Sabah itibarı ile hastalar hepsi taburcu edilmişti, buda kayıtlı gerçek.

5- Kendileri hekim olmayınca ayaktan tedavinin anlamını bilmemesi normal öğrenmeleri gerekir. Yatarak sadece oksijen verilerek eve gönderilen hasta ayaktan tedavi diye nitelenir.Öğrenilmeli..

6- En talihsiz açıklama ise nükleer atıklar ile evlerimize kadar girebilen kimyasalların saldığı gazların aynı cümlelerde geçirilmesi, maalesef lise düzeyinde Fizik ve Kimya bilgisine ihtiyaç var.

7- Hala Çernobil benzetmesiyle, basının karşısında kendi maskesiz ama maske takmış siyasi Şovmenlik yapanlar ile amacının İBB Belediye Başkan Adaylığı olduğu ve sözde bir fırsat oluşturma olduğu kesindir. Ve de cehalettir..

8- Aynı acil servisi ziyaret ettik ve aynı hastaları gördük. Doktor gözüyle bakmasada zehirlenme vakası olmadığı hekimlerce söylenmesine rağmen, “Zehirlenmiş vatandaş var”denmesi, bende yalan demek istemesemde (!), doğru değildir.

9- Biz sorun çözümü ve suçluları ararken, sosyal medyadan ve medya kuruluşları ile göstermelik ziyaretleri yapanları halkımızın taktirine bırakıyoruz. Sayılan mahallelerde birinde oturduğumun da bilinmesini isterim.

10- Yine görsel medyada, ileri yaşlarda belli sebebi bilinmeden oluşabilen Parkinson yapıyormuş açıklaması, bilimsel olmamakla beraber 20-30 yıl sonraya kehanet açıklaması, çarpıtma ve yanlışı örtme girişimidir.

11- Son olarak Soruşturma açılmış ve TC. Adaleti sorumluların peşindedir. Elde edilen sonuçlar halkımız ile paylaşılacaktır. İBB, İSKİ VE Tuzla Belediyesi takipçisi olup, bu Haksız beyan ve ithamlar yargıya taşınacaktır.

12-Sn. Çebi tarafından, Bakanlık İBB, Tuzla Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamaların, siyasi rant devşirme ve İBB başkan adayı olma yolunda şova dönüştürme çabalarını devlet ve millet adamı olma sıfatına yakıştırmadığımı kamuoyuna saygıyla bildirim.

📆 27 Aralık 2017 Çarşamba 17:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR