MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Farkındalık için ‘Hayata Bir Mektup Yaz’ yarışması düzenlenecek
Farkındalık için ‘Hayata Bir Mektup Yaz’ yarışması düzenlenecek


Sigara bağımlılığına karşı farkındalığı artırmak için Bağcılar’daki 8’inci sınıf öğrencileri arasında “Hayata Bir Mektup Yaz” projesi kapsamında yarışma düzenlenecek.

Sigara kullanan bir sevdiğine sigarayı bırakması için en etkili mektubu yazan öğrenciler para ve altınla ödüllendirilecek. Projenin destekçisi olan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Öğrencilerimizin yazdığı mektupların çok duygusal ve etkili olacağına inanıyorum” dedi.

 

Bağcılar’da sigara bağımlılığına ve sigaranın zararlarına dikkat çekmek için “Hayata Bir Mektup Yaz” projesi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencileri arasında yarışma yapılacak. Bağcılar Belediyesinin de destek verdiği projenin tanıtımı Hayriye Kayraklı Ortaokulunda yapıldı. Programda öğrencilere seslenen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Sigarayla mücadele anlamında güzel düşünülmüş bir proje. Yararlı olacağına inanıyorum. Birçok proje yapıyoruz ama büyüklerle yol alamıyoruz. Çocuklarla ve gençlerle girdiğimiz projelerde daha etkili oluyoruz. Onun için öğrencilerimizin yazacağı mektupların çok duygusal ve etkili olacağına inanıyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

“Yarışmaya 31 okuldan 10 bin 700 öğrenci katılacak”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise, “Size tavsiyem sevdiklerinize çok etkileyici mektuplar yazmanız. Mektuplarınız mutlaka etkili olacak, sigarayı bırakacaklardır” şeklinde konuştu.

Yarışmaya ilçe genelindeki 31 okuldan 8’inci sınıfta okuyan 10 bin 700 öğrenci katılacak. Zarf, kalem ve kağıtları dağıtılan öğrenciler, sigara kullanan bir sevdiğine sigarayı bırakması için en etkili mektubu yazacak. İki hafta içinde yazılacak mektuplar, aralarında gazeteci, yazar ve edebiyat öğretmenlerinin de bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışma sonucunda en etkili mektubu yazan öğrenciler para ve altınla ödüllendirilecek. Projeye Bağcılar Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilay Bağcılar Şubesi ve bir kolej de destek veriyor.

📆 28 Aralık 2017 Perşembe 14:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR