MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » 2017 Yılının En İyilerine, Mavi Çınar Ödülü

2017 Yılının En İyilerine, Mavi Çınar ÖdülüKaynağı sevgi olanın başarısı ödül olur parolasıyla başlayan ve Mavi Çınar Ödüllerinin beşincisini gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirilen törene, çok sayıda sanatçı, sanat ve bilim dünyasından önemli isimler katıldı. Öğretmen ve öğrencilerin yoğun çalışmaları sonucu hazırlanan ödül töreninde birçok ünlü isime öğrencilerin ellerinden ödül takdim edildi.

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Mavi Çınar Ödülleri, 12 Ocak 2018’de beşinci defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı.

2017 yılı kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 5.Mavi Çınar Ödülleri Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda 11 kategoride değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak gelenekselleşen “Mavi Çınar Ödül Töreni”nin 5.’sinde hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenin açılış konuşmasını Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ertan ORAL yaptı, ardından ödül merasimine geçildi.

Merve Özbey, “Lütfen kitap okuyalım, sanatla ilgilenelim

Ödül almaya hak kazananlar kısa konuşmalarla öğrencilere mesajlar verdiler. Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu Merve Özbey, “Öğrenci arkadaşlar, lütfen cep telefonu, tablet, bilgisayarla internette geçirdiğiniz zamandan daha fazlasını kitap okumaya ilime bilime ayırmanızı istiyorum. Lütfen başarılı olmak için çalışmak zorunda olduğumuzu unutmayalım” dedi. Ankara’daki konserinden dolayı programdan erken ayrılan ünlü sanatçı okulu tekrar ziyaret edeceğine dair söz verdi.

Sunay Akın, Çocukların hayalleriyle dünyayı yönetmeliyiz

Kendine has yorumları, yazdığı kitaplar ve şiirlerle milyonların sevgisini ve takdirini kazanan usta sanatçı Sunay AkınYılın en iyi yazarı” kategorisinde büyük alkışlar eşliğinde ödülünü aldı. Mini bir hikaye anlatan Akın, “Gençlerin bize değil, bizim gençlere ihtiyacımız” var dedi.

 

Ödüle layık görülen isimler şöyle;

 • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Gönül ÜLKÜ-Gazanfer ÖZCAN
 • Bütün Zamanların En İyi Sporcusu- Naim SÜLEYMANOĞLU
 • Sanatçıya Saygı ve Müzik Onur Ödülü- Cahit BERKAY
 • Yılın En İyi Yazarı-Sunay AKIN
 • Yılın En İyi Takımı- Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı
 • Yılın En İyi Bilim Çalışması- Prof.Dr. Adnan AYHANCI
 • Yılın En İyi Televizyon Programı- Cüneyt ÖZDEMİR/ 5N 1K
 • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Nazlı ÇELİK
 • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Merve ÖZBEY
 • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Koray AVCI
 • Yılın En İyi Müzik Grubu- Pera Grubu
Galeri
📆 13 Ocak 2018 Cumartesi 14:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR