SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Hırsızlık yapan İran uyruklu iki şahıs suçüstü yakalandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık yapan İran uyruklu iki şahıs yakalanarak tutuklandı. Döviz bürosundan saniyeler içerisinde yapılan hırsızlık ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

İstanbul Başakşehir’de Ali Akbar H. (36) ve Majid Hossen Z. (54) tırnakçılık yöntemiyle iki ayrı hırsızlık olayını gerçekleştirdi. Edinilen bilgiye göre, 9 Ocak günü bir kuyumcuya giren iki şüpheli altın alacaklarını söyleyerek üzerilerinde bulunan paraları kuyumcu dükkanının içinde bulunan döviz bürosuna göstermek istedi. Döviz bürosunun arkasına geçen şüpheliler el çabukluğuyla 2 Bin 400 dolar parayı alarak olay yerinden uzaklaştı. Tırnakçılık yöntemiyle yapılan hırsızlık ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

 

Şüpheliler bir sonraki gün kiraladıkları araçla Başakşehir’de bir vatandaşı hedefine aldı. Ellerindeki 50 TL’yi yoldan geçen Mehmet G.’ye gösteren şüpheliler, daha büyük bir Türk parası olup olmadığını sordu. Şüphelilere yardım etmek isteyen Mehmet G., cebindeki paraları çıkararak paraların değerini anlattı. Döviz bürosuna gideceğini söyleyen şüpheliler Mehmet G.’nin cüzdanından çıkardığı Bin 300 TL’nin içinden 700 TL’yi tırnakçılık yöntemiyle çalarak geldikleri arabayla uzaklaştı. Mehmet G. şüpheliler olay yerinden uzaklaştıktan sonra parasının eksik olduğunu fark etti ve durumu hemen polise bildirdi.

 

İhbar üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Şüphelilerin kiraladığı aracın plakasına ulaşan polis ekipleri araştırmayı derinleştirerek şüphelilerin peşine düştü. 11 Ocak günü Topkapı’da olduğu belirlenen aracı çeviren ekipler, içerisinde bulunan iki şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerle birlikte hırsızlıktan kazanıldığı tespit edilen Bin 400 Amerikan Doları ve 700 Türk Lirası ele geçirildi.

 

Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüpheliler yapılan işlemlerin ardından adliye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Hırsızlık anı kamerada

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, İran uyruklu iki şüpheli döviz bürosuna giriyor. Şüphelilerden biri elindeki parayı veznedeki görevliye göstermek için kapının arkasına geçiyor. Diğer şüpheli ise cüzdanındaki kartları veznede çalışanlara göstererek dikkati arkadaşının üzerinden almaya çalışıyor. Masanın üzerindeki paraları el çabukluğuyla çalan şüpheliler olay yerinden uzaklaşıyor.

İlgili Haberler

Basında Kartal
20 Şubat 2024
İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyeleri Aday Listesi belli oldu

Kartal Eski Belediye Başkanı Altınok Öz’ün aday olduğu İYİ Parti’de merakla beklenilen İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi listeleri kamuoyuna sızdı. Seçim Kuruluna verilen listeler ile ilgili olarak İYİ Parti İlçe Başkanlığı tarafından kamuoyuna bir açıklama yapılmadı. Adeta sır gibi saklanan İYİ Parti Kartal Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili olarak edinilen bilgiye göre ilk sırada Muammer […]

Basında Kartal
20 Şubat 2024
CHP Kartal Belediye Meclis Üye Aday Listesi belli oldu

CHP Kartal İlçe Başkanlığı meclis üyesi aday listesini Seçim Kurulu’na teslim etti. Kartal Belediye Başkanı ve Adayı Gökhan Yüksel’in, meclis üyesi aday listesi ; Admin See Full Bio

Basında Kartal
20 Şubat 2024
AK Parti Kartal Belediye Meclis Üye Aday Listesi belli oldu

AK Parti’nin Kartal Belediye Başkan Adayı olan Mimar Hüseyin Karakaya’nın, meclis üyesi aday listesi belli oldu ve ilçe başkanlığı tarafından Seçim Kurulu’na teslim etti. Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya’nın meclis üyesi aday listesi: Admin See Full Bio

Belediye
19 Şubat 2024
Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı basın mensupları ile bir araya geldi.

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız ve Üyeleri ile bir araya geldi. Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı toplantıda kısa bir açıklama gerçekleştirdi. Ocaklı “ Bildiğiniz üzere İstanbul’un tek mavi bayraklı sahillerine sahip bir ilçesi Şile mavi bayrak o kadar kolay elde edilmiyor. 4-5 yıllık bir çalışmanın neticesinde […]