MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Sivil Toplum, Spor, Toplum » Başkan Alatepe, spor eğitimi alan öğrencilerin antrenmanlarına katıldı
Başkan Alatepe, spor eğitimi alan öğrencilerin antrenmanlarına katıldı


Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde olan tesislerde spor eğitimi alan öğrencilerin antrenmanlarına katıldı.

Programa Başkan Alatepe ile birlikte Spordan sorumlu Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yusuf Ocak’ta hazır bulundu.

“Düz koşu yaptı, şut çekti”

Yarıyıl tatiline giren ve tatil döneminde spor eğitimlerine devam eden Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı futbol okullarının, Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksinde, minik futbolcuların antrenmanına katılan Başkan Ali Murat Alatepe, minik futbolcular ile düz koşu, pas çalışması yaparak şut çekti.

Geleceğin profesyonel futbolcu adayları olan minik futbolcular, Başkan Alatepe’yi karşılarında görünce sevinçleri dikkat çekti.

“Aileleri davet spora davet ediyoruz”

Antrenman sonrasında konuşma yapan Başkan Alatepe, “ Bugün 82 bin kayıtlı sporcu sayısına ulaşmış durumdayız. 22 ayrı spor merkezimiz 150 eğitmen ile hizmet veriyor. Bu bizi son derece mutlu etmektedir. Gençlik ve spor müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren tesislerimize aileleri davet ediyoruz.  Çocuklarını getirsinler alanlarında uzman olan hocalarımıza bırakarak spor ile sosyal hayata bütünleşmiş olsunlar istiyoruz. Bugün burada tatilde spor yapan futbol eğitimi alan çocuklarımız ile antrenmana katılarak onları motive etmek istedim. Diğer branşlarda spor yapan kardeşlerimizle, çocuklarımız ile yine bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi.

“Biz büyük bir aileyiz spor aşkı ile emrinizdeyiz”

Esenyurt Belediyesi’nin spor hizmetlerinde yaz ve kış döneminde aralıksız hizmet verdiğini belirten Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yöneticileri ; “Biz büyük bir aileyiz spor aşkı ile emrinizdeyiz” sloganı ile vatandaşa hizmet veriyoruz.

“12 ayrı noktada böyle futbol eğitimi veriyoruz. İyi olan, kabiliyetli ve istikbal vaat edenleri ayrı bir eğitimden geçiriyoruz. 7-14 yaş arası futbolcu yetiştiriyoruz. Sabah 9’dan akşam 17’ye kadar çalışma devam ediyor. Diğer branşlarda dâhil olmak üzere, tüm malzemelerini biz temin ediyor ve rahat ulaşımını sağlıyoruz. Bu antrenman ve hazırlıklar sonrasında iyi olan çocuklarımızı bölgemizdeki takımlara veriyoruz. Futbol dışında 33 ayrı spor branşımız var. Her branşta uzman eğitmenlerimiz eşliğinde planlı ve programlı dersler yapılmaktadır. Güreş, Taekwondo, Karate, Voleybol, Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi ve Çim Hokeyine kadar birçok spor branşında çocuklarımızı gençlerimizi yetiştiriyoruz. Esenyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde Uluslararası müsabakalarda dereceye girenler, Türkiye birinciliği ve İstanbul şampiyonluğu olan sporcularımız var. Bunların yanında Ampute Futbol takımımız ile birlikte engelli sporcularımızı evlerinden alarak yüzme eğitimi yaptırıyoruz ve tekrar evlerine geri götürüyoruz. Otizmli, fiziksel engelli ve zihinsel engelliler için ayrı ayrı eğitim programlarımız var. Bu konuda eğitim almış bilimsel anlamda spor eğitmenlerimiz, engellilere verdikleri eğitimler ardından %80 engeli olan birisinin spor eğitimi ile %20- 30’a düşüyor. Bu sayede spor sayesinde özel alt sınıfa giden engelli öğrenciler normal okullara gidebiliyor.

📆 02 Şubat 2018 Cuma 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR