MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Başkan Mevlüt Uysal, İlçe yatırım, inceleme ve istişare toplantıları yaptı

Başkan Mevlüt Uysal, İlçe yatırım, inceleme ve istişare toplantıları yaptıYatırım, inceleme ve istişare toplantılarına sürdüren Başkan Uysal bugün de Güngören, Bağcılar ve Arnavutköy’deydi. Başkan Uysal, “Az laf çok iş yapacağız. İlçe yatırım, inceleme ve istişare toplantılarını daha da sıklaştırarak büyükşehir ve ilçe belediyelerinin koordine çalışmalarını hızlandıracağız” dedi.

-Güngören-
Güngören Belediyesi binası önünde ilçe belediye başkanı Şakir Yücel Karaman tarafından karşılanan Başkan Uysal, toplantı öncesi belediye çalışanlarıyla sohbet etti. Güngören ilçesine yapılan yatırımların ve yapılacak olan yeni yatırımların konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal, Kentsel Dönüşüm çalışmalarına ara vermeden devam etmenin önemine değindi.

Güngören Meydanı ve Yeraltı Otopark Düzenlemesine de değinen Başkan Uysal, Aliya İzzet Begoviç Parkı, zemin altı otopark düzenlemesi ile Şehit Özcan Canik Parkı ve Açık Spor Tesisleri’nin bir an önce bitirilip hizmete alınması gerektiğini vurguladı.

Belediye Hizmet Binası, Gençlik Merkezi, Moda Merkezi İyileştirme Projesi’ne de değinen Başkan Uysal, “Az laf çok iş yapacağız. İlçe yatırım, inceleme ve istişare toplantılarını daha da sıklaştırarak büyükşehir ve ilçe belediyelerinin koordine çalışmalarını hızlandıracağız” dedi.

-Bağcılar-
Güngören Belediyesindeki toplantısının ardından Başkan Uysal bugünkü ikinci ilçe programını yaptığı Bağcılar’a geçti. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı tarafından belediye binası önünde karşılanan Başkan Uysal belediye önünde bulunan vatandaşlarla ve belediye çalışanlarıyla sohbet etti.

İBB bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Uysal, “Elimizdeki imkanları maksimum verim alabilmek için kullanacağız. İlçe belediyemize Büyükşehir olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyemizden arkadaşlarımız bundan böyle düzenli olarak projeleri takip edecek ve koordineli bir şekilde yatırımların gerçekleştirilmesini sağlayacaklar. Devam eden ve planlanan tüm yatırımların ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bağcılar Belediyesinin yeni hizmet binası projesinin de konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal, Engelliler Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi projesinin öncelikli bitirilmesi gereken projeleri arasında olduğunu söyledi.

Yeşil alan ve parkların sayısının arttırılmasının önemine de değinen Başkan Uysal, Trafik Eğitim Pisti Merkezi ile Göztepe ve Çiftlik Meydan Düzenlemeleri projelerinin kısa zamanda tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

-Arnavutköy-
Başkan Uysal bugünkü ilçe programları çerçevesinde üçüncü ilçe ziyaretini Arnavutköy Belediye’sine yaptı. İlçe belediye başkanı Ahmet Haşim Baltacı tarafından karşılanan Başkan Uysal, İBB bürokratlarının da katıldığı toplantıya geçti.

Üçüncü havalimanının Arnavutköy’e yapılacak olması ile bölgenin daha da canlanacağının altını çizen Başkan Uysal, “Yeni havalimanımıza kısmetse yakında kavuşacağız. Dünyanın gözü bu havalimanında. Ve bu havalimanımızda Arnavutköy ilçemizde. Bu hem İstanbul için hem de ilçemiz için büyük bir değerdir” ifadelerini kullandı.

Arnavutköy’e İETT otobüs hat ve seferleri sayısının da artırılacağının altını çizen Başkan Uysal, Taşoluk-Tayakadın Bağlantı Yolu çalışmasının da yakında bitirileceğini söyledi.

Bölgenin yakın gelecekte ciddi yoğunluk yaşayacağı için köprü ve kavşak çalışmalarına ayrıca önem verdiklerini vurgulayan Başkan Uysal, metro ve hat duraklarında da yeni düzenlemeye gideceklerinin altını çizdi.

Hafriyat kamyonlarının bölgede oluşturduğu sorunun da giderileceğini ifade eden Başkan Uysal, “Bolluca Ekolojik Koridor Projesi”ni yakından takip ediyorum. Büyükşehir olarak yeşil alanların sayısını daha da arttırmayı düşünüyoruz. Bu proje de doğayı koruma adına önemli bir proje. Bolluca bölgesinde bulunan akarsunun yapısını bozmadan ıslah edebilecek bir proje” dedi.

📆 07 Şubat 2018 Çarşamba 14:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR