MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşek: “Ben eğitim gönüllüsüyüm, idealistim”

Ahmet Şimşek: “Ben eğitim gönüllüsüyüm, idealistim”Kartal’ın en önemli eğitim kurumlarından birisi olan ve “Bölgenin İlk Koleji” unvanını elinde bulunduran Ahmet Şimşek Koleji’nde düzenlenen veli toplantısında eğitim-öğretimle ilgili konuların yanı sıra, son günlerde ortaya atılan iddialar da konuşuldu.

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek veli toplantısında yaptığı konuşmada iddiaların ve dedikoduların asılsız olduğunu, bunların kıskançlıktan, düşmanlıktan ve gayri yasal sebeplerden kaynaklandığını vurgulayarak, “Biz öğrencilerimize iyi insan olma, Atatürk sevgisi, üstün vatan aşkı gibi değerler aşılıyoruz.” dedi.

“Biz ilklerin, yeniliklerin kolejiyiz.”

Ahmet Şimşek Koleji konferans salonunda düzenlenen veli toplantısında kürsüye çıkarak okulun eğitim öğretim faaliyetlerini özetleyen ve üst seviyede, kaliteli bir eğitim için ne gerekirse yaptıklarını belirten Ahmet Şimşek şöyle konuştu; “32 yıldan beri durmaksızın faaliyet gösteriyor ve evlatlarımızın bu eğitim yuvasında aldığı eğitimin üst seviyede olması için çabalıyoruz. Sevgili öğrencilerimizin istikbalde başarıya ulaşması, topluma, ailesine, kendisine faydalı bir insan olması için el ele vermemiz ve bir araya gelmemiz gerektiğine inanıyorum. Böylece hem öğrencimizin istenilen mükemmel seviyede yetişmesini sağlamış, hem de denetlemiş ve gözetlemiş olacağız. Biz öğrencilerimizi her yönüyle iyi yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Sadece eğitim ve öğretim programlarıyla yetinmiyor, onların zihinsel ve fiziksel gelişmelerini yakından takip ediyor, etkinlik kulüpleri ve yetenek akademileri faaliyetleriyle de geleceğe hazırlıyoruz. Bu ilave programlar çocuğun hayatının, istikbalinin programıdır. Bu programlarla resmi programlar kaynaştırılmış ve birbirini tamamlamıştır. Bu işleyişin en iyi şekilde gerçekleşebilmesi için her türlü tedbir alınmış ve ‘Koçluk Sistemi’ kurulmuştur. Bizler biricik evlatlarımıza ahlak, fazilet, yardımlaşma, iyi insan olma, sevgi, saygı ve üstün vatan aşkı duygularını aşılamaktayız. Onları siyasi görüşlerden, sapık ideolojilerden uzak tutmak için, kavgadan, her türlü bağımlılıktan, husumetten kaçınmalarını sağlamak için ne gerekirse yapıyoruz. En önemlisi de, kar amacı taşımıyoruz. Bu eğitim kurumu kar amacı güden bir ticarethane değildir. İdealist, masum, temiz, iyi niyetli, vakıf sistemiyle çalışan bir kurumdur. Daima veli ve öğrenci yararı düşünülmüştür. Türkiye’de 9 tane A sınıfı kolej vardır, bir tanesi bu idealist kurumdur. Biz ilklerin, yeniliklerin kolejiyiz. ‘Her çocuk kolejde okuma hakkına sahiptir’ sloganını bendeniz çıkardım. Koçluk sistemini, yetenek akademisini, etkinlik kulüplerini ilk biz kurduk. İngilizce ve Almanca sinematik sistemini Amerika’dan biz getirdik. Okulistik sistemini ilk tatbik eden biziz. Sadece kamu giderleri karşılığı eğitim veren biziz. Şuna inanın ki hizmetlerimiz yurdumuzda, Türkiye’de tektir. Ancak, üstü örtülmekte, görmezden gelinmekte, farkına bile varılmamaktadır.”

“Bu ideali hiçbir kuvvet yıkamaz.”

Toplantıda yaptığı konuşmada çok kıskanıldıkları için dedikodu çıkarıldığını, iftira atıldığını ancak, yılmadan ideal bir güçle yola devam ettiklerini de vurgulayan Ahmet Şimşek, “Kolejimiz, ‘Atatürkçü Kolej’ diye anılmaktadır. Yolumuz, Yüce Atatürk’ün yoludur. Kolejimiz çok kıskanılmakta ve her türlü iftira atılmaktadır. Bir eğitim kurumunda her şeyin başı ahlaktır. Biz ahlaka önem veriyoruz ve 32 yıldan beri ahlaklı faziletli öğrenciler yetiştiriyoruz. Ben şahsen bir eğitim gönüllüsü olarak, gençliğin üstün seviyede yetişmesi idealiyle çalışmış, didinmiş, tutuşmuş bir insan olarak, dimdik ayakta kalmış ve aralıksız görevine devam etmiş idealist bir insan olarak karşınızdayım. Her zaman da karşınızda olacağım. Bu eğitim kurumları bundan sonra da ömür boyu, dünya durdukça duracak, nesillere hizmet edecek sağlam ve kuvvetli temellere sahiptir. Bundan dolayıdır ki, kutsallığına inandığım eğitim hizmetini verirken rakiplerimizin, kötü niyet besleyenlerin çıkardığı dedikodulara ve olumsuz propagandalara önem vermiyor, ideal bir güçle yolumuza devam ediyoruz. Kurucusu ve sahibi olduğum bu eğitim yuvasını devretme, kapatma veya satma gibi tekliflere katiyen bir rızam ve niyetim yoktur. Dünyaları verseler buna yanaşmayacağımı bilmenizi isterim. Allah ayırmadıkça beraber olacağız. Bu ideali kimse, hiçbir kuvvet yıkamaz ve yıkamayacaktır. Çünkü, çocuklarımızın başarısı ve istikbali için yaşayan siz velilerimiz arkamızdasınız. Sizler arkamızda durdukça, sizden güç alıyoruz. Bu kutsal yuvanızda huzurlu ve başarılı olmanızı diliyorum.” dedi.

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek’in konuşmasının ardından İlkokul-Ortaokul Müdürü Orhan Tekin, Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin ve öğretmenler de kürsüye çıkarak okulda yapılan çalışmalar ve programlar hakkında velilere bilgiler verdiler.

📆 28 Şubat 2018 Çarşamba 10:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR