MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Yazarlar » Ak Parti Kartal’da nasıl bir irade ortaya koyacak?
Kenan GÜLERCİ
Ak Parti Kartal’da nasıl bir irade ortaya koyacak?


Ak Parti Kartal’ın İlçe Başkanını belirleyecek olan iradeye sesleniyoruz, bu tavsiyelerimizi dikkate almanız Kartal’ın menfaatinedir. Kartal halkının artık kan kaybetmeye tahammülü kalmadı.

Kartal Ak Parti Teşkilatını yönetecek ismi seçebilmek için önce doğru bir strateji belirlemek gerekir. Tabii ki bu stratejiyi belirleyecek ekibin Kartal’ın mevcut hassasiyetlerine hakim olması gerekir.

Ak Parti Kartal İlçe Başkanı koltuğuna yakışıklı iyi bir insan olarak bilinen kimi oturtalım da günü kurtaralım mantığıyla hareket edilirse geçmiş olsun. İlçe Başkanlığı görevini üstlenecek olan kişi nasıl bir profil sahibi olmalıdır ki, o arzulanan birlik beraberlik atmosferini oluşturabilsin. 2019 seçimlerinin geçmiş dönemlerdeki seçimlerden çok daha fazla önem arz etmekte olduğunu hatırlatmaya gerek yok.

Ak Parti’nin Kartal İlçe Başkanınasıl bir profile sahip olmalı; Kartal’ın demografik yapısını iyi bilen, gücünü teşkilattan alan, oturduğu koltuktan güç alan değil, o makama güç kazandıracak, maddi manevi her hangi bir akçeli işlere tenezzül etmeyen, bugüne kadar siyasetten beslenmeyen, siyasetin nimetinden faydalanmayan, siyasetin külfetini çeken ama, dürüst şahsiyetli, dik duran, dik duruşlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi “Diklenmeden dik duracağız” şeklinde bir zihniyete sahip olmalı. Operasyonel hamleler yapabilecek yetenekte olmalı…

İlçede değişim olacağı açıklandıktan sonra bazı isimler hakkında çeşitli değerlendirmeler yapıldığını duyuyoruz. -Falan isim beyefendiye çok yakın olduğu için kesin o başkan olur, filan isim şu beyefendiyle arkadaş olduğu için kesinlikle o adam ilçe başkanı olacak. Şimdi bakalım ilçe başkanlığına adı geçen ve potansiyel adaylık düşünenler kimler varmış. Adem Gökçe, Av. Muammer Bektaş, Aykut Emrah Polat, Yunus Fırat Aydın, Metin Bektaş, Zeki Karaismailoğlu, Haydar Göksoy, Aydın Yavuz gibi kıymetli arkadaşların isimleri konuşuluyor.  Bu isimlerin haricinde daha sürpriz isimlerde duyabiliriz.

Teşkilatın her kademesinden, kanaat önderlerinden, kendi menfaati için değilde kutsal davası için nefer gibi çalışarak gönüllerin takdirini kazanmış olan isimleri tercih etmek gerekir. Kartal siyasetinin çatışma yaşayarak kaybedecek zamanı yok.

Mesela mevcut İlçe Başkanı Mehdi Akman hakkında nasıl bir değerlendirme yapılabilir, “Çok güzel karakter sahibi güler yüzlü, kimseyi kırmayan iyi bir insan olarak bilinir. Ama ilçe başkanlığı dönemini başarılı buluyormusunuz denildiğinde; “Kesinlikle Hayır başarısız bulduğumu her zaman dile getirdim!… En nihayetinde Ak Parti Genel Merkezi de başarısız olduğu kanatine vardı ki net mesajı verdi.

İktidar Partisinin gücünü Kartal’a yansıtamayan etkisiz bir yönetim sergilediğini açıkça belirtebilirim. İktidar Partisinin ilçe başkanı olduğuna bir türlü alışamadı. Kamu kuruluşlarında etkin olamayan, Büyükşehirde etkili bir varlık gösteremeyen, Kartal’da vatandaşın merkezi hükümetten ve Büyükşehir Belediyesi tarafından çözülmesi gereken problemleri çözülemeyen başarısız bir dönem yaşandı. Mehdi Akman Meclis üyesi olduğu dönemde daha başarılı bir performans sergiliyordu. İlçe Başkanlığının kendisine bayağı bir ağır geldiği kanaatindeyim. Kendisi hakkında İlçe Başkanlığı konusunda bekleneni veremediğinin haricinde şaibeli herhangi bir değerlendirme kimse yapamaz, o konuda tertemiz olduğuna bende inanıyorum.

Birde şöyle bir Formül üzerinde çalışma yürütülebilir önerisi konuşuluyor.

–Kanaat önderi pozisyonundaki isimlerin tecrübelerinden ve tavsiyelerinden esinlenerek  sahada aktif çalışacak cesur bir ekip çalışmasıyla olabilir.

Kartal’ın geçmişini ve şimdiki siyasi atmosferini çok iyi tanıyan, aynı zamanda Kartal’da marka değeri bakımından en çok tanınan bilinen yani Kartallı duayen siyasetçi Mehmet Sekmen’in  tecrübesinden faydalanarak çok geniş bir kadroyla çalışma programı yürütecek nefer anlayışına hakim operasyonel özellikte bir ekip çalışması. Kartal’da başarılı olmak için Mehmet Sekmen’in de bu öneriye sıcak bakıp mutlaka da seçimlere kadar da belli oranda zaman ayırması, yıllarca burada siyaset yapmış olması sebebiyle Kartal halkına karşı bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum.

Dip not: İlçe başkanı kim olur bilemem ama, ana kademe kadrosunda mutlaka yer alması gereken örnek bir isim önereceğim. Esentepe Teşkilatından başarılarıyla dikkat çeken gerçekten çalışkan, teşkilatçı, tam bir nefer anlayışıyla hareket eden planlama uzmanı İbrahim Karslıoğlu gibi arkadaşlara fırsat verilmeli…  Araştırın başarıyı görürsünüz!.. Şimdilik bir isim açıkladım, önerebileceğim çok sayıda başarılı isimler var.

Kartal ihmale gelmeyecek kadar önemli…

Selametle,

📆 07 Mart 2018 Çarşamba 11:44   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR