MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Kültür-Sanat, Maltepe, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Maltepe’de Çanakkale Şehitleri türkülerle anıldı

Maltepe’de Çanakkale Şehitleri türkülerle anıldıMaltepe Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Çanakkale Zaferi’nin 103. yılını ve şehitleri, özel bir konserle andı.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser, saygı duruşu ile başladı. Maltepe Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Genel Sanat Yönetmeni Bülent Yılmaz, bu anlamlı gecede sahne almaktan dolayı onur duyduklarını belirterek, “Atalarımızın yadigar olarak bıraktığı bu toprakların anlamına, türkülerle yer vereceğiz” dedi. Şef Turgay Demir yönetimindeki koro konserinde, Anadolu’nun farklı bölgelerinden derlenen türkülerle Çanakkale Şehitleri’ni andı.

 

Fotoğraf sergisi açıldı

 

Anma etkinlikleri kapsamında, emekli Kıdemli Albay Sermet Taktak’ın, “Çanakkale’den Kurtuluş’a, Kurtuluş’tan Cumhuriyet’e” isimli fotoğraf sergisi de, TSKM’de açıldı. Çanakkale Savaşı’nda görev yapan komutanların, Kurtuluş Savaşı’nda ve Cumhuriyet’in kuruluşundan sonra neler yaptığını çoğu insanın bilmediğini ifade eden Taktak, “Tarihte ismi geçen bu insanlar, fotoğraflarda yer almadıkları için ya da yer alan fotoğraflarda Çanakkale’de savaştıkları bilinmediği için Çanakkale Savaşı’yla bağ kurulamıyor. Amacım Çanakkale’de savaşanları günümüz insanına, genç kuşaklara tanıtmak” diye konuştu.

📆 19 Mart 2018 Pazartesi 14:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR