MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » 252 öğrenci, Zeka Oyunları Şenliği kapsamında birbirleriyle yarıştılar

252 öğrenci, Zeka Oyunları Şenliği kapsamında birbirleriyle yarıştılarKartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki yapılan “Zeka Oyunları Şenliği” 26-27 Mart 2018 tarihlerinde Şehit Er Yıldıray Biroğlu İlkokulu Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Şenliğin ilk gününde Kartal İlçesine bağlı 22 ilkokudan 1. ve 2. sınıf öğrencileri katıldılar ve Katamino ile Hedef 4 oyunlarını oynadılar. İkinci günde ise 3. ve 4. sınıf öğrencileri Mangala ve Barikat oyunları oynadılar.  Toplamda 252 öğrenci bu şenlik kapsamında birbirleriyle yarıştılar.

Eyyup Genç İlkokulu, Yavuz Selim Ortaokulu, Kartal İmam Hatip Ortaokulu’ndan gelen ve Mangala, 3 Taş, 9 Taş ile Barikat oyununu oynayan anasınıfı öğrencileri de etkinliğe renk kattılar.

Şenlikle ilgili Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza AKA şunları söyledi: “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu yıl, öğrencilerimizi bilgisayar ve telefon ekranından uzaklaştırıp sosyalleştiren; öğrencilerimizin analitik düşünmelerini sağlayan, çözüm odaklı düşünme, bir sonraki aşama hakkında fikir yürütme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığı etkili ve yetkili şekilde kullanma becerisi kazandıran Zekâ Oyunları’nın okullarımızda yaygınlaştırılması için yaklaşık 260 öğretmenimize hizmetiçi eğitim kapsamında sertifikalı kurslar verdi. Bu kurslar sonucunda da birçok okulumuzda akıl oyunları derslikleri kuruldu ve öğrencilere eğitim verildi. Şenlikteki yarışmalar için de okullarımızda aylar öncesinde çalışmalar ve turnuvalar yapıldı, okullarımızdaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz 26-27 Mart 2018 tarihlerinde Şehit Er Yıldıray Biroğlu İlkokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmaya öğretmen ve velileriyle birlikte katıldılar.”

📆 28 Mart 2018 Çarşamba 16:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR