MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Ekonomi, Genel, Manşet, Toplum » DKY ekmeğe muhtaç duruma düşürdü!
DKY ekmeğe muhtaç duruma düşürdü!


DKY’nin Kartal Esentepe’de “Kentsel Dönüşüm” kapsamında kat karşılığı aldığı Akel Siteleri’nde inşaata başlamadığı gibi, 301 toprak sahibinin mağduriyeti drama dönüşmeye başladı.

Firma tarafından aylardır kiraları ödenmeyen aileler tam bir dram yaşıyorlar.

Kooperatif Başkanı İşbilir  “Çok mağdur var”

Akel Sitesi Kooperatif Başkanı Zeki İşbilir, yaşanan mağduriyetten dolayı bir çok kişinin durumunun çok kötü olduğunu söyledi.

İşbilir “Mağdurlar içerisinde durumu çok kötü olanlar var. Haciz gelenler var, icralık olanlar var, hissesini satmaya çalışanlar var. Arabasını satmaya çalışan var. Eşiyle ayrılma aşamasına gelen var.

Bakın, 82 yaşında bir ağabeyim geldi ağlıyor, kışın doğalgazı yakmıyorum param yok, battaniyeye sarılıp oturuyorum dedi. Yürek sızlatan bir durum, kırk yıllık komşunuz bunu ağlayarak size söylüyor. Zaten 1.400 1500 Tl maaşı var, 1000 Tl’den aşağı kira yok.

Bir kadın geldi dedi ki, ben Kartal’dan buraya yürüyerek geliyorum. Halk Ekmek’ten ik ekmek aldım 2 lira yol parası vermeyeyim diye yürüyerek geliyorum dedi.

70 yaşında bir kadın, 2 lira yol parası vermeyeyim, Halk Ekmek’ten iki tane ekmek evime götüreyim diye Kartal’dan Esentepe’ye kadar yürüyerek geliyor.! Üyelerimizden 35 kişi vefat eden var” dedi

 

Öte yandan, bir yıldır DKY’den kiralarını alamayın Akel sitesi mağdurlarından yaklaşık 140 kişinin 15’er bin Tl, yaklaşık 160 kişinin de 4 bin 500’er lira kira alacağı bulunuyor.

Bu arada, konuyu yakından takip eden Kartal Haber Gazetesi, mağdurların dramını ve diğer gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edecek…

📆 02 Mayıs 2018 Çarşamba 16:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR