MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Magazin, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Diriliş Ertuğrul’da izleyicilerini şoke eden sahne
Diriliş Ertuğrul’da izleyicilerini şoke eden sahne


Diriliş Ertuğrul`da izleyiciyi şoke eden bir ayrılık yaşandı.

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş 116. bölümü ile izleyicisinin karşısına çıktı.

Dizinin sevilen ismi sevenlerine bu mesajla veda etti.

Esra Bilgiç İnstagram sayfasında diziden ayrıldığını doğrulayıp sevenlerine teşekkür eden bir mesaj yayınladı.

Dizide Osman Gazi`yi doğururken ölen Halime Hatun gerçekte Osman Gazi 30 lu yaşlarındayken vefat ediyor. İddialara göre Esra Bilgiç ailesine ve kendisine zaman ayırmak istediği için diziden ayrılmak istedi.

Gökhan Töre ile evli olan Esra Bilgiç`in tatile çıkacağı da söylentiler arasında.

HALİME HATUN, ERTUĞRUL GAZİ`NİN EŞİ OSMAN BEY`İN ANNESİ

Osmanlı Beyliği`ni kuran Osman Bey`in annesi ve Ertuğrul Gazi`nin eşi konumunda bulunan Halime Hatun hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da 1281 tarihinde hayatını kaybettiği bilinmektedir. Ölümüne kadar Ertuğrul Gazi`nin yanından bir an olsun ayrılmayan ve ona Savcı Bey, Gündüz Alp ve Osman Gazi adında üç evlat veren hatundur.

Ertuğrul Gazi ve Halime hatun bugün aynı türbede yan yana yatmaktalar. Bilecik ili Söğüt ilçesinde yer almaktadır türbeleri. Bursa Eskişehir yolu üzerinden ulaşım sağlanabilir türbelerine.

PEKİ HALİME HATUN`UN KABRİNİN BULUNDUĞU ERTUĞRUL GAZİ TÜRBESİ NEREDEDİR?

Ertuğrul Gazi Türbesi, Osmanlı Beyliği`nin kurucusu Osman Gazi`nin babası ve Selçuklu Uçbeyi Ertuğrul Gazi`nin Bilecik ilinin Söğüt ilçesinde bulunan türbesidir. 13. yüzyıl sonlarında inşa edilen yapının yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir.

İlk olarak Osman Gazi tarafından açık mezar olarak yaptırılmış, daha sonra I. Mehmet Çelebi tarafından türbe haline getirilmiştir. Sultan III. Mustafa zamanında 1757`de yeniden yapılırcasına onarılmış ve ilk yapılıştaki hali değişmiştir. 1886 yılında II. Abdülhamit tarafından yeniden onarılmış ve yanına çeşme eklenmiştir.

 

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’da yeni dönüm başlıyor. Yapımcı ekipten gelen resmi açıklamanın ardından gelecek bölümde neler yaşanacağı büyük merak konusu olmuştu. Diriliş Ertuğrul 116. son bölüm ile Baycu Noyan (Barış Bağcı) geri dönüyor. Bu gelişmelerin ardından ‘Baycu Noyan kimdir’ sorusunun yanıtı dizinin başlaması ile en çok araştırılan konuların başında yer alacak.

Ertuğrul Beyin en büyük düşmanı Baycu Noyan, ordusu ile birlikte geri dönüyor. Uzun bir süredir diziye geri döneceği konuşulan Baycu Noyan (Barış Yağcı) yeni bölüm fragmanı ile ortaya çıktı. `Baycu Noyan kimdir` sorusunun cevabı merak konusu oldu. Diriliş Ertuğrul 116. Son bölüm büyük heyecana sahne olacak. Ertuğrul eski düşmanları Günalp ve Ares ile birlikte gücüne güç kattı. İşte Diriliş Ertuğrul 116. Bölümünde yaşanacak gelişmeler…

Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul`da yeni dönem resmen başladı. Bu bölümde dizi yepyeni bir dekor ve konsept ile izleyici ile bulaşacak.

📆 03 Mayıs 2018 Perşembe 10:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR