MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » AKEL Sitesinden DKY’ye son ihtar!
AKEL Sitesinden DKY’ye son ihtar!


DKY İnşaat firmasının kentsel dönüşüm kapsamında evlerini yenilemek maksadıyla sözleşme yaptığı fakat inşaata başlayamadığı için mağdur ettiği AKEL Sitesi hak sahipleri firmaya son kez  ihtar verdi. AKEL Kooperatifi Yönetimi DKY firma yetkilileriyle yaptıkları görüşme neticesinde 15 iş günü süre vererek bir an önce başlanmasını istediler.

AKEL Kooperatifi Yönetimi yaptıkları açıklamada; “Kıymetli Üyelerimiz; Kooperatif Yönetimi ve DKY İnşaat olarak 28.03.2018 tarihinde yapılan toplantının ardından, 30.04.2018 tarihinde bir toplantı daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Sizlere UMUTLA söylemek isteriz ki, yapılan bu toplantı her anlamda verimli ve taraflar arası anlaşmazlıkların giderilmesi, ortak bir dil kullanılması ve herkesin üzerine düşen vazifeleri ve taahhütleri yerine getirmesi üzerine karşılıklı olarak verilen sözlü bir mutabakatla sonuçlanmıştır.

Şunu açıkça söylemek gerekirse, ilk defa tarafların birbirlerine açık, net ve samimi olarak konuların ele alındığı ve bunun sonunda DKY inşaatın Projemiz ile ortaya koyduğu ve aşama aşama bizlere aktardığı süreç ve yol haritasına İTİMAT ederek, kiraların ödenmesi ve satın almalar ile ilgili olarak son bir süre olan 1-2 haftalık süreyi oluşan samimi ve dürüst yaklaşımlar üzerine vermiş bulunuyoruz.

Evet, DKY Firması bugüne kadar biriken tüm kiraları ödeyeceğini ve satın almayı da bu süre zarfında gerçekleştireceğini açıkça belirtmiştir. DKY Firmasına da şunu açıkça belirtik ki, sizlere söz verdiğimiz üzere firmanın taahhütlerini yerine getirmemesi karşılığında, kendilerine karşı Dava Açma öncesi son uyarı niteliği anlamında ki İHTARNAMEYİ göndereceğimizi söyledik.

Oluşan bu ılımlı hava neticesinde, göndereceğimiz İhtarnamedeki tek yaptığımız değişikli ise taahhütlerini yerine getirebilmesi için vereceğimiz 7 günlük süreyi 15 iş günü olarak uzatmış bulunduk. SONUÇ OLARAK; Bizler bu sefer kiraların ödenmesi ve satın almaların yapılması konusunda firmanın verdiği taahhütler karşısında ÇOK DAHA UMUTLU OLDUĞUMUZU BELİRTİRİZ.

Fakat tedbirimizi elden bırakmadan da son ihtarımızı çekmek de zorundayız. BERAT GECESİ gerçekleşen bu toplantımızın ve alınan kararların üyelerimizin menfaatleri neticesinde sonuçlanmasını Cenabı ALLAH’ tan niyaz eder, saygıyla tüm üyelerimize duyururuz.
AK-EL KOOPERATİF YÖNETİMİ

📆 03 Mayıs 2018 Perşembe 15:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR