MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşek: “Burası ticarethane değil, ilim ve irfan yuvasıdır”

Ahmet Şimşek: “Burası ticarethane değil, ilim ve irfan yuvasıdır”Ahmet Şimşek Koleji’nde düzenlenen geleneksel yıl sonu şenliklerinde konuşan Ahmet Şimşek yılların verdiği tecrübe ve liyakat ile oturmuş bir kurum olduklarını, kar amacı gütmediklerini, eğitim, hastane ve din hizmetleri üzerinden ticaret yapılamayacağını belirterek, “Başarılı öğrenciler, ancak bizim gibi köklü bir eğitim kurumunda ortaya çıkar. İddia ediyorum bizim gibi bir okul Türkiye’de yok. Biz Türkiye’de tekiz. Bizler bu kutsal yuvada mükemmel öğrenciler yetiştiriyoruz.” dedi.

Ahmet Şimşek Koleji Ana sınıflarının, 2. Sınıfların ve 3. Sınıfların geleneksel yıl sonu şölenleri ailelerin de katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler, yıl sonu şenliklerinde sergiledikleri performanslarla izleyenleri büyülediler. Aileler de onları bol bol alkışladılar ve hatıra fotoğrafı çektiler.

Büyük bir emek ve özveriyle hazırlanan yıl sonu şenliklerinde; Minik Kalpler, Kelebekler, Uğur Böcekleri ve Deniz Yıldızı öğrencilerinin Bale, Dans, Potpori, Modern Dans, Anadolu Ateşi ve Kafkas gösterileri, 2A-B-C Sınıfları öğrencilerinin Türkçe-Almanca-İngilizce Koro, Gitar, Keman, Piyano dinletileri, video sunumu, Bale, Latin Dans ve Halk Oyunları gösterileri ile 3A-B-C-D-E Sınıfları öğrencilerinin Koro, Yabancı Dil Koro, Gitar, Keman, Piyano dinletileri, video sunumu, Bale, Modern Dans, Halk Oyunları ve Latin Dans gösterileri çok beğenildi, takdirle karşılandı. Şenliğin sonunda da öğrencilere başarı belgeleri verildi.

“Onlar bizim yaşam kaynağımızdır.”

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Orhan Tekin etkinlikler sırasında yaptığı konuşmalarda özetle şunları söyledi; “Öğrencilerimiz yıl boyunca güzel şeyler öğrendiler. Bu sahneyi ve güzellikleri gördünüz. Öğrencilerimizin hepsi de görevlerini en iyi şekilde yapmanın bilinci ve gururu içindeydiler. Onların olmadığı bir dünyayı asla düşünemiyorum. Onlar mutlu oldukça bizler de, anne babalar da mutlu oluyor. Onlar bizim yaşam kaynağımızdır. Onlar ülkemizin geleceğidir.”

“Mükemmel öğrenciler yetiştiriyoruz.”

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek ise yaptığı konuşmalarda öğrencilerle gurur duyduklarını, böyle evlatlar yetiştirdikleri için çok mutlu olduklarını vurgulayarak, “32 yıldır on binlerce başarılı öğrenci yetiştiren ve gururla mezun eden bir kurumun çatısı altında sizlerle birlikte olmanın onurunu yaşıyorum. Sevgili evlatlarınızı bizlere teslim ettiniz. Onlar bizim kanatlarımızın altındadır. Onların ahlaklı ve faziletli olmaları için, ileride anne-babasına, vatanına, milletine layık birer insan olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Yolumuz Atatürk’ün yoludur. O’nun gösterdiği yoldan ayrılmadan yürüyoruz ve öğrencilerimizi sapık ideolojilerle yetiştirmiyoruz. Kolejimiz, yılların verdiği tecrübe ve liyakat ile oturmuş bir kurumdur. Biz eğitim gönüllüsüyüz, kar amacı gütmüyoruz. Burası ticarethane değil, ilim ve irfan yuvasıdır. Çünkü eğitim, hastane ve dini hizmetler parayla ölçülemez, bunların üzerinden ticaret yapılamaz. Yavrularımızın hangi alanda başarılı olduğu ancak bizim gibi köklü bir eğitim kurumunda ortaya çıkar. İddia ediyorum bizim gibi bir okul Türkiye’de yok. Biz Türkiye’de tekiz. Bizler bu kutsal yuvada mükemmel öğrenciler yetiştiriyoruz.” dedi.

📆 07 Mayıs 2018 Pazartesi 16:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR