MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşekli öğrenciler coşkuyla alkışlandı
Ahmet Şimşekli öğrenciler coşkuyla alkışlandı


Ahmet Şimşek Koleji 5, 6 ve 7. Sınıflarındaki tüm şubelerin ayrı ayrı düzenlediği geleneksel yıl sonu şölenleri, ailelerin de katılımıyla okulun gösteri merkezinde gerçekleştirildi. Öğrenciler yıl sonu şenliklerinde sundukları gösterilerle hem kendilerini izleyenlere gurur yaşattılar, hem de coşkuyla alkışlandılar.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yıl sonu şenliklerinde, Orkestra(Koro-Gitar-Keman) sunumları, Piyano dinletileri, video gösterimleri, Modern Dans, Halk Oyunları, Modern Bale ve Latin Dans gösterileri çok beğenildi, takdirle karşılandı. Şenliğin sonunda da öğrencilere başarı belgeleri verildi. Öğrencilerin yıl boyunca hazırladığı gösterileri izleyen aileler ise bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

 

“Başarılı çocuklar yetiştirdik.”

 

Ahmet Şimşek Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Orhan Tekin etkinliklerde yaptığı konuşmalarda özetle, “Çok sevgili çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Bundan büyük mutluluk duyduk. Bizler de başarılı, mutlu ve disiplinli çocuklar yetiştirmek için çok çalışıyoruz. Onları sevmeli, iyi dinlemeli, iyi anlamalı ve disiplinli yetiştirmeliyiz. Çünkü çocuklarımızı başarıya götüren en büyük unsur disiplindir. Teknoloji hızla ilerliyor. Teknolojiyi iyi kullanabilen, iyi yabancı dil bilen, mükemmel öğrenciler yetiştirmeliyiz. Bu nedenle gerekli güncellemeleri yapmalıyız, teknolojik donanımları iyi hazırlamalıyız ve akademik yapıyı önümüzdeki yıldan itibaren çok güçlü hale getirmeliyiz. Eğer biz, diğer okullarla yarışacaksak velilerimizin de yanımızda olması, bizlere inanması ve güvenmesi lazımdır. Böylece Ahmet Şimşek Koleji öğrencisine layık hale gelecek ve yıllarca yıkılmaz bir kale olarak eğitim-öğretime devam edecektir.” dedi.

 

“Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınıza gözümüz gibi baktık.”

 

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek ise yaptığı konuşmalarda, “Ben 40 yıllık bir eğitim gönüllüsü olarak kendimi bu eğitim kurumuna, öğrencilere adadım. 32 yılda on binlerce öğrencimizi gururla mezun ettik. Sevgili öğrencilerimiz sizlere de, bizlere de enerji veren kudretli varlıklardır.  Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınıza gözümüz gibi baktık ve mükemmel bir şekilde yetişmeleri için, ailelerine, vatana, millete hayırlı birer insan olabilmeleri için, sizin de desteğinizle ne gerekirse yapmaya çalıştık. Kurumumuz yıldan yıla artan tecrübe ve liyakat ile kurumsallaşmıştır. Sizlere tavsiyem daima kurumsallaşmış okulları tercih edin. Yeni kurulmuş, merdiven altı okullara heveslenmeyin ve çocuklarınızı ziyan etmeyin. Kurumumuz sadece Milli Eğitimin verdiği programla kalmayıp, normal eğitim sisteminin ilerisinde, daha mükemmel eğitim vermektedir. Yetenek akademilerini bunun için kurduk. Sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetleri içine alan 24 etkinlik kulübümüz var. Kulüplerimiz sadece eğlence ve oyun yerleri değildir. Yavrularımızın, sizlerin bile farkına varmadığınız yetenekleri burada keşfedilmektedir ve mükemmel yetiştirilerek hayata hazırlanmaktadır. Kurumumuz Yabancı dili de mükemmel öğretmektedir. Önümüzdeki yıl Yabancı Dil Akademisini de hayata geçireceğiz. Bizim idealimiz yüce Atatürk’ün çizdiği yoldur, O’nun ilke ve inkılaplarıdır. Atatürk’ün çizdiği yoldan gideceğiz. Öğrencilerimiz, ileride cemiyet hayatına atıldıklarında emsallerine göre sivrilmeli, öne çıkmalı, mükemmel hale gelmeli, hepimizi onurlandırıp, gururlandırmalı, vatana, millete faydalı olmalı ve Türklüğü dünyaya tanıtmalıdır. Gayemiz budur.”

📆 08 Mayıs 2018 Salı 16:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR