MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Alatepe’den çukursuz Esenyurt müjdesi

Alatepe’den çukursuz Esenyurt müjdesiEsenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, önümüzdeki kasım ayına kadar ilçede 2 alt geçidin, birkaç büyük proje haricinde bütün inşaatların tamamlanacağını, bütün yolların tek yön olacağını, çukurların tamamen kapatılacağını söyledi.

Esenyurt Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı bir süre önce hizmete açılan yeni Meclis Salonu’nda yapıldı. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe başkanlığında yapılan toplantıda belirlenen günden maddeleri görüşüldü ve karara bağlandı. Alatepe, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) meclis grup üyelerinin çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdı.

Belediye Başkanı Alatepe, ilçedeki birçok problemin  30 Kasım tarihine kadar sonlandırılacağını belirterek şöyle konuştu: “Bu tarihe kadar 6 okul ve 2 alt geçidin inşaatı bitirilecek. Birkaç büyük proje haricinde bütün inşaatlar bitirilecek. Bu inşaatları yürüten müteahhitler gözlemimiz altında. Telekom, İSKİ gibi kuruluşlarla görüşerek 4 ay içinde tüm alt yapı çalışmalarını bitirmelerini isteyeceğiz. Kanalizasyon sorunu olan sokak kalmayacak. 30 Kasım’a kadar çukursuz bir Esenyurt  olacak. Bütün yollar tek yön olacak.“

6 sosyal tesis geliyor

Başkan Alatepe, ilçedeki parklarda yakın bir zamana kadar hiçbir sosyal tesis bulunmadığını hatırlatarak, “Yapılacak 6 yeni sosyal tesisle toplam 9 tesise ulaşacağız. Parkları halkın hizmetine sunacağız. Buralarda ucuz ürün satılacak. Recep Tayyip Erdoğan Parkı’ndaki tesis yapılan tadilat sonrası açılacak. 5 kişilik bir aile 25-30 liraya rahatlıkla bir şeyler yiyip içebilecek. Şehitler parkı, Gaziler Parkı, havana Parkı ve İncirtepe’de ki parkta sosyal tesislerimiz devreye girecek. 3 adet mevcut parkla 9 sosyal tesise ulaşacağız” dedi.

Ali Murat Alatepe, ayrıca ilçede bir yıl içinde okul sorununun da biteceğini belirterek, “Bunun için kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bağışçılarımızla koordineli olarak çalışıyoruz. Toplamda 20 okul hedefimiz var.  8 liseyi bir kampüs halinde bir araya getireceğiz. Mevcut liselerin yerinde de ilköğretim okulları olacak.” diye konuştu.

📆 11 Mayıs 2018 Cuma 15:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR