MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Mehmet Hilmi Altay İlkokulu öğrencilerinden ağaçlara el örgüsü

Kartal Mehmet Hilmi Altay İlkokulu öğrencilerinden ağaçlara el örgüsüKartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Mehmet Hilmi Altay İlkokulu işbirliğiyle okulun bahçesinde bulunan ağaçlar, öğrencilerin el örgüsü motifleriyle süslendi.

 

Ağaçların koruma altına alınmasına ve bunun insan eliyle olması gerektiğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen ağaç giydirme etkinliğinde Kartal Mehmet Hilmi Altay İlkokulu öğrencileri, kendi elleriyle ördükleri rengârenk motifleri, okullarının bahçesinde bulunan ağaçlara giydirdi. Okul Müdürü Mustafa Çelik, etkinlikte yaptığı konuşmada: “Sayın Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e çevre konusunda yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyor ve çevre konusundaki çalışmalara okulumuz ve öğrencilerimiz adına her zaman destek olacağımızı belirtmek istiyorum.” dedi.

 

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars da yaptığı konuşmada: “Ağaçların nefes almamızdaki önemine, çevreye ve canlı faktörüne sağladığı faydalara, doğadan koparak yaşamanın mümkün olmadığına dikkat çekmek için Mehmet Hilmi Altay İlkokulu ve öğrencileriyle böyle bir çalışma yaptık. Doğal olarak yetişen veya emekle büyütülen ağaç toplulukları orman olarak tanımlanır. Ormanlarımız genellikle deniz kıyılarımızda ya da kıyılarımıza yakın yerlerde yoğunlaşmıştır. Avrupa’da bulunan 12.000 bitki çeşidinin 10.000 türü ülkemizde bulunmaktadır. 3.500 tür ise sadece ülkemizde yetişmektedir. Ormanlar ayrıca; su kaynağıdır ve yeraltı sularının oluşmasını sağlar. Erozyonu önler, su taşkınlarını önler. Yaban hayatını ve av kaynaklarını korur, iklim üzerindeki olumlu etkileriyle sıcağı ve soğuğu dengeler. Su buharını yoğunlaştırarak yağmura dönüşmesini sağlar, ulusal savunma ve güvenlik bakımından stratejik öneme sahiptir. İnsanların eğlenme ve dinlenme amaçlarına hizmet ederken, beden ve ruh sağlığı üzerine olumlu etkiler yapar, hava kirliliği ve gürültüyü önler. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çevre konusundaki çalışmalarımıza çocuklarımızı da dâhil ediyoruz, çünkü onlar bilinçlenirse ancak dünya güzel bir yer olur.” şeklinde konuştu.

📆 11 Mayıs 2018 Cuma 15:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR