MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal demokratlar birliği basında bir araya geldi

Kartal demokratlar birliği basında bir araya geldiBir süre önce kurulan “KARTAL DEMOKRATLAR BİRLİĞİ” Kartal Yerel Basını ile bir araya geldi.

Kartal Demokratlar Birliği Platform Başkanı Sedat Özkan, DYP eski ilçe başkanları Sultan Günaydın, Kadri Ateş, DP İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Platform üyesi Müslim Şahanoğlu, Kartal Belediyesi eski başkan yardımcısı Rıfat Kanes, DYP başkan yardımcısı Gülay Turna Şakar, Hasan Okan Okumuş, Emin Baysallı, Baki Can ve Cem Arkan gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

BASIN BİLDİRİSİ 

Genel Seçimler ve ülke gündemi konusunda ki önemli gelişmelere dikkat çekildi Kartal Demokratlar Platformunun partiler üstü bir oluşum olduğuna vurgu yapan Başkan Sedat Özkan hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını, olmayacaklarını bir kere daha hatırlattı.

Özkan,”  Bugün Türk Vatanı, Türk Devleti Egemenliğini ve Bağımsızlığını yitirme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Türkiye Cumhuriyetinin Bekası, Milletin ve Vatanın bölünmez bütünlüğü iç ve dış tehditi altındadır” yorumunu yaptı ve şöyle devam etti:” Ülkemiz tüm komşuları ile kavgalı hale gelmiştir. 2002 yılı sonunda 130 Milyar dolar olan dış borcumuz 450 Milyar dolara çıkmıştır. Hayati önem taşıyan Kamu iştiraklerimiz satılmıştır. Milli Eğitim sistemimiz yazboz tahtasına dönmüş, eğitim kalitemiz düşmüş, Laiklik yok sayılarak dinsel eğitim benimsenmiştir. Türk Ordusunun emir komuta birliği parçalanmış, Askerî Okullar kapatılarak Türk Ordusunun Subay Kaynağı kurutulmuştur. Türkiye cumhuriyetinin beka sorunu ve iç huzursuzluğu 16 yıldır Ülkemizi tek parti çoğunluğu ile yönetilen iktidarın uygulamış olduğu yanlış iç ve dış politikalar nedeniyle Türkiye adeta yalnızlaştırılmıştır” ifadesini kullandı.

Özkan, ”Kartal Demokratlar Birliği ortaya koymuş olduğu gerekçelerden yola çıkarak “millet İttifakı’nı destekliyor ve desteklenmesini de tüm Vatansever, Cumhuriyet ve Demokrasi Sevdalısı vatandaşlarımızdan da bekliyoruz” dedi.

 

📆 14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR