SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Talat Yavuz: “Kudüs ve Filistin davası, üzerinde hamaset yapılan konuların başında gelir”

Yayınlanma:
ABONE OL

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz yaptığı açıklamada;

“Üzerinde en kolay hamaset yapılan konuların başında gelir Kudüs ve Filistin davası. İsrail ve ABD mallarını boykot çağrısı yapan, yaşantımızdaki çelişkileri vurgulayan bir yazı yazan veya İsrail zulmünden bir kare resim paylaşan kim varsa, görevini yerine getirmenin rahatlığı içinde hareket edebiliyor.”

 

“İki yıl önceki Kudüs ziyaretimiz esnasında yakından gördük ki özgür Kudüs hayali öyle hamasetle ulaşılabileceğimiz bir hayal değil. Tarih boyunca dünyaya kim hâkim olduysa, Kudüs’e mutlaka hâkim olmuştur. Oradaki zor şartları, İsrail’in acımasızlığını yakından görünce, burada yaptığımız eylemlerin, mitinglerin bilinci diri tutmaktan öteye gitmediğini anlamış oluyoruz. Verdiğimiz tepki, zulmün zamana yayılmasını sağlıyor sadece, çözüm ise daha uzun zaman alacak.”

 

“Filistin ve Kudüs davasını, İslam ülkelerinde batıya şirin görünme çabası içinde olan tutsak beyinlere ve batı aşığı yöneticilere karşı verilen mücadeleden ayrı görmemek gerekir. İnsanlığı büyük bir bunalım içine iten emperyalist batının, sahte değerleri ile oyalanmak, hala batının evrensel değerler hikâyesine inanmak, bugün verilmesi gereken mücadeleyi anlamamak ve daha yolun başında mağlup olmak demektir.”

 

“Bugün Müslümanların; önce kendi ülkelerindeki zincirleri kırmak, İslam İşbirliği Teşkilatı gibi yapabileceğine kendisi bile inanmamış bir birlikteliğe değil; ortak ordusu, ortak stratejisi ve hareket kabiliyeti olan, esin kaynağını dört halifeden ve Osmanlı pratiğinden alan bir birlikteliğe ihtiyacı var. Dünyanın tek veya çift kutuplu olması, Müslümanlar için hiç fark etmiyor, Müslümanlar bir kutup olmadıkça küfrün zulmü nöbetleşe devam ediyor.”

 

“Tarihin bu kırılma noktasında, zaman kaybetmeden, ülkemizin kendi iç problemlerini bir nebze olsun geride bıraktığı ve adaletsiz dünya düzenine başkaldırdığı bu dönemde, bütün gücümüzle büyük bir mücadeleye hazır olmalıyız. Eğitim sistemimize, hem yeni nesilleri bu bilinçle yetiştirme hem de bu misyonu güçlendirecek bilimsel hamle yapma mecburiyeti yüklemeliyiz. Okulunun yılsonu bilim fuarında geliştirdiği robotu sergileyen öğrencimiz, bu çabasını, ülke savunmasında S400 füzelerini kendimiz üreteceğiz bilinciyle bütünleştirdiğinde Kudüs’ü özgürleştirebiliriz.”

 

“Önce zihinlerimiz temizlenmeli, özgürleşmeli, sonra bu özgürlük fikri eğitimle güçlenmeli, bilim ve teknolojiyle desteklenme ve aksiyona geçmelidir. Miting yapalım, meydanları dolduralım, İsrail Konsolosluğunu işgal edelim, yürüyelim, nöbet tutalım, taş atalım ancak bu bilinç düzeyine ulaşalım, bu motivasyonu sağlayalım, bilenelim.”

 

“Kudüs’ün bir gün mutlaka özgür olacağına şu gerçekler ışığında inanıyoruz: Allah’ın vaadi var, İslam yeryüzüne hâkim olmadıkça kıyamet kopmayacak ve İsrail, zulmünün zirve yaptığı ve hiç beklemediği bir anda Kudüs’ü terk etmek zorunda kalacak. Yeter ki biz, iki bacağını intifada kaybetmiş ve tekerlekli sandalyesinden sapanla taş atarken şehit edilen Fadi Abu Salah’ın bilincini, mücadelesini ve adanmışlığını anlayabilelim.”

İlgili Haberler

Basında Kartal
13 Temmuz 2024
Kartal Belediyesi Fuaye Alanında, Maket Gemi Sergisi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Temmuz ayı kültür etkinlikleri kapsamında,  ‘Gemi Modelciliği ve Dioarama Sanatı’ sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda sanatseverler ile buluştu. Kültür ve sanata önem veren ve sanatçıları destekleyen Kartal Belediyesi, bu kez el emeği gemi ve diorama modellerini yapan sanatçı Ümit Tohumcu’nun eserlerine ev sahipliği yaptı. Emekli olduktan sonra gemi […]

Genel
13 Temmuz 2024
Başkan Bozali’den Uyarı! “Elektrik ihmale gelmez, bakım ve denetim şart

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde meydana gelen elektrik akımına kapılma sonucu yaşanan trajik ölüm üzerine İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, yetkililere önemli uyarılarda bulundu. Bozali, elektrik kazalarının çoğu zaman can kaybı ile sonuçlandığını belirterek, öngörülemeyen kazaların aslında düzenli bakım ve yeraltı sistemlerinin kameralarla kontrolü ile önlenebileceğini vurguladı. Başkan Bozali, yeraltı kablo tesisatları hakkında […]

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
11 Temmuz 2024
AHMET ŞAFAK’A “YILIN ÖZGÜN SANATÇISI” ÖDÜLÜ

Türk müziğinin güçlü sesi Ahmet Şafak, Aslan Yapım Medya tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri’nde “Yılın Özgün Sanatçısı” ödülüne layık görüldü. The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da gerçekleştirilen etkinlikte Ahmet Şafak, seslendirdiği “Neyleyim” ve “Neyse” isimli şarkılarıyla geceye adeta damgasını vurdu. Sevilen sanatçı Ahmet Şafak, Aslan Yapım Medya tarafından düzenlenen 3. […]