MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşekli öğrenciler, ‘AŞKFEST 2018’ ile doyasıya eğlendiler
Ahmet Şimşekli öğrenciler, ‘AŞKFEST 2018’ ile doyasıya eğlendiler


Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “AŞKFEST 2018 Gençlik Şenliği” ile doyasıya eğlendi, yılın yorgunluğunu attı. Okulun teras bahçesinde düzenlenen AŞKFEST 2018’de, Voleybol ve Münazara Turnuvalarında Kartal İlçe Birincisi olan Genç Kızlar Voleybol Takımı ve Münazara Takımı öğrencileri ile “En güzel bahçe ve balkon” yarışmasında ilk üç dereceye girenlere ödüller dağıtıldı, dans gösterileri yapıldı, müzik eşliğinde çeşitli yarışmalar ve etkinlikler düzenlendi, okul orkestrası konser verdi. Anadolu Lisesi Genç Kızlar Voleybol Takımı sporcuları da, üzerinde Atatürk fotoğrafı ve imzası bulunan formayı okul kurucusu Ahmet Şimşek’e hediye etti.

 

“Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Okulun kurucusu Ahmet Şimşek etkinlikte yaptığı konuşmada, “Siz gençler yurdumuzun en kıymetli cevherlerisiniz. Sizinle övünüyoruz, size güveniyoruz. Sizler yurdumuzu koruyacak ve dünyada temsil edeceksiniz. Çünkü hepiniz birer Atatürk’sünüz, şimşek gençlersiniz. Ne mutlu bizlere ki, sizin gibi akıllı, zeki gençliğe sahibiz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

 

“19 Mayıs Türk ulusunun ve Atatürk’ün doğum günüdür.”

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin de yaptığı konuşmada, “Türk tarihinde kutlanması gereken günler vardır. Bunlardan birisi de 19 Mayıs 1919’dur. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu gün fiziken atılmıştır. 19 Mayıs bizim için çok şey ifade etmektedir. 19 Mayıs Milli Mücadele’nin başlangıcıdır. Bir toplumu emanet altında kalmaktan kurtaran, Türk milletinin ulus olmaya yönelik yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş, uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığını sağlayan büyük Türk ulusunun ve Atatürk’ün doğum günüdür. Atatürk’ün bu günü gençlere armağan etmesi de bu açıdan çok önemlidir.” dedi.

 

“Geleceğe imza atıyorsunuz.”

En güzel bahçe ve balkon yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerini verdikten sonra bir konuşma yapan Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek ise şunları söyledi; “Biz bu yarışmayı ilk açıldığımız günden beri düzenliyoruz. Güzel bir çevre, güzel bir ülke ve dünya demektir. Biz küçük bir kıvılcım yaktık. Güzel, akıllı, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili yavrularımızın çevre bilincinin gelişmesi ve iyi birer çevreci olması en büyük hayalimizdir. Bu yıl yarışmamızda derece alan doğasever, çevre bilinci yüksek, çevremizin, ilçemizin güzelliğine katkıda bulunan kıymetli katılımcılara teşekkür ediyorum. Bahçesine, balkonuna, hatta komşusunun bahçesine bile özen gösteren insanlar her türlü ödülü hak ediyor demektir. Bu ödüller semboliktir. Asıl amaç, sevgili öğrencilerimizin çevre bilincinin yükseltilmesidir, bunu da layıkıyla yapıyorlar. Sevgili gençler, geleceğe imza atıyorsunuz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”

📆 23 Mayıs 2018 Çarşamba 14:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR