MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşek: “Sanat çok değerlidir, onsuz olamaz”
Ahmet Şimşek: “Sanat çok değerlidir, onsuz olamaz”


Ahmet Şimşek: “Sanat inceliktir, maneviyattır.”

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Yetenek Akademisi kapsamındaki Görsel Sanatlar Kulübü ve Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı başından beri yaptıkları çalışmalardan oluşan resim ve fotoğraf sergisi açıldı. Okul lobisinde açılan karma sergi beğenildi.

 

“Çalışmalar meyvelerini verdi.”

 

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Resim ve Fotoğrafçılık kulübümüzün çalışmaları meyvelerini verdi. Özellikle kulüp öğretmenlerimiz Dersim Kılıç ile Hasgül İçli’ye, yıl boyu yaptıkları ve rehberlikte bulundukları çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Sanat bir inceliktir, bir maneviyattır.”

 

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek de konuşmasında, “Sevgili öğrenciler, böyle güzel günlerde bir araya gelmekten çok mutluyuz. Çünkü sizler bizim en değerli varlığımız, canımız, kanımızsınız. Sizleri çok seviyoruz. Sanat bir toplumun en faydalı alanıdır. Bir millet ancak sanat olursa mükemmel olur ve medeniyete kavuşur. Sanat bir inceliktir, bir maneviyattır, bir ağacın çiçekleri gibidir. Yüce Atatürk’ün de belirtiği gibi, sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir. Emeklerinizle, göz nurunuzla yaptığınız bu güzel eserlerle gurur duyuyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

 

“Sanat çok değerlidir, onsuz olamaz.”

 

Ahmet Şimşek Koleji Genel Eğitim-Öğretim Yöneticisi Yasemin Kumral Şimşek ise serginin açılışında şöyle konuştu; “Değerli yöneticilerimize ve emeği geçen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Şüphesiz sanat çok değerlidir, onsuz olamaz ama şunu bilmenizi isterim; Diyelim bir binanız oldu, eğer duvarlarından birisinde sanat eseri niteliği kazanmış bir tablo koymadıysanız sıfırdır, anlamsızdır. Çok güzel bir otele gittiniz ama derinden bir müzikle taçlandırılmıyorsa eksikliktir. Sanatsız olan her şey üçüncü sınıf kalmaya mahkumdur. Böylesine güzel ve anlamlı bir sergi için hepinizi kutluyorum.”

 

“Öğrencilerimizin emeklerine sağlık.”

 

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Dersim Kılıç ta yaptığı açıklamada, sergi içeriğinin önceki sergilerden dana farklı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bir önceki sergideki tema, serginin süreç odaklı olmasıydı. Bu sergide bir tema belirlemek yerine öğrencilerin yapabilecekleri ne varsa serbest bıraktık. Bu durum öğrencilerimizin daha çok hoşuna gitti. Dolayısıyla sadece karakalem değil, arzu eden öğrencilerimiz yağlıboya da çalışmış oldular. Öğrencilerin eserlerinin kalitesi, Yetenek Akademisi katılımları sayesinde genel ortalamanın üzerindeydi. Bu serginin öncekilere göre farklı olmasının bir diğer sebebi de Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerinin, öğretmenimiz Hasgül içli’nin rehberliğinde çekmiş oldukları fotoğrafların da yılsonu sergisi kapsamında sergilenmiş olmasıydı.  Gerek resim, gerekse fotoğraflarıyla sergiye katkı sunan, Yetenek Akademisi ve kulüplerde varlık gösteren tüm öğrencilerimizin emeklerine sağlık. Sergiyi gezen herkese teşekkür ederiz.”

📆 28 Mayıs 2018 Pazartesi 15:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR