MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Serhatın 3 güneşi iftarda buluştu
Serhatın 3 güneşi iftarda buluştu


Kars,Ardahan, Iğdır Dernekler Platformu’nun düzenlediği ve Esenyurt Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı iftarda konuşan Ulaştırma ,Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Aslan  ile Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe birlik mesajları verdi.

 

Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Platformu’nun düzenlediği ve Esenyurt Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı iftar, Turgut Özal Stadyumu’nda gerçekleştirildi. İftar programına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, diğer partilerin temsilcileri ve Kars, Ardahan, Iğdır Derneği’nin başkan ve üyeleri ile çok sayıda STK üyeleri katıldı. İftar buluşmasında vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Arslan ve Başkan Alatepe birlik ve beraberlik mesajlarını iletti. Kuran tilavetinin ardından okunan ezanla birlikte yüzlerce kişi oruçlarını açtı.

 

“Türkiye’yi geleceğe taşıyor olmaktan gurur duyuyoruz”

 

Kardeşçe yaşamanın önemine değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şöyle konuştu: “Kars, Ardahan, Iğdır. Elbette ki serhatı bekleyen iller. Ama artık serhatı beklemekten değil, serhata başkentlik yapan, serhatteki konumundan yararlanan iller. Çünkü Gürcistan’a, Azerbaycan’a, Nahçıvan’a İran’a, Orta Asya’ya komşuluk eden illeriz biz. Bu konumumuzdan yararlanmak adına üç ilde gerçekten de olağanüstü çalışmalarımız var. Kars, Ardahan, Iğdır söz konusu olduğunda akan sular duruyor. Önceliğimiz Kars, Ardahan, Iğdır oluyor. Ama biliyoruz ki biz sadece Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı olmakla övünmüyoruz. Biz aynı zamanda İstanbul’da Esenyurtlu olmakla, başka ilçelerle olmakla da, İstanbullu olmakla da övünüyoruz ama birliğimizin, beraberliğimizin timsali ve en güzel göstergesi Türkiyeli olmaktan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan ve Türkiye’yi geleceğe taşıyor olmaktan da onur ve gurur duyuyoruz. “

 

Bakan Arslan, Türkiye’nin birlik ve beraberlik ruhu içerisinde nice ramazanları yaşaması temennisinde bulundu.

 

“Bizim birlikten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok”

 

Birlik içinde yaşamanın önemine vurgu yapan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Bizim birlikten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok. Bir olacağız, yerle bir olmayacağız. Gerekirse Afrin’deki gibi yerle bir edeceğiz ama Allaha şükür bize diz çöktüremeyecekler. Boyunduruk taktıramayacaklar. Bu milletin istediğinden gayrısını yaptıramayacaklar. Bunun teminatı sizlersiniz” dedi.

 

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de yaptığı selamlama konuşmasında birlik mesajları verdi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe daha sonra  Esenyurt’taki İmam Hasan Camii’nde düzenlenen Hazreti İmam Hasan’ın Doğum Günü Programı’na katıldı. Ahmet Arslan, Filistin halkına Türkiye dışında sahip çıkan başka Müslüman ülke olmadığını belirterek “ Dünya var olduğundan beri Müslüman halklar üzerinde oynanan oyunlar bitmek tükenmek bilmiyor.” dedi.

📆 28 Mayıs 2018 Pazartesi 17:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR