MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Yazarlar » Millet Yanlış Yapmaz
Mustafa Telli
Millet Yanlış Yapmaz


24 Haziran 2018 seçimleri Türk Milletine hayırlı olsun.

Cumhurbaşkanımızı, ve milletvekillerimizi seçtik.  Cumhurbaşkanlığı seçiminde: Erdoğan %52, İnce %31 Milletvekili seçimlerinde ise Ak Parti: %43 , CHP: %23, HDP % 12, MHP %11,  İyi Parti: %10 oy aldı. Bu sonuçların sonunda: Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirken, Ak parti: 295, CHP: 146, HDP: 67, MHP: 49 İyi Parti: 43 milletvekili çıkardı.

Bu sonuçlara göre seçimin galibi Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı kutluyorum. En iyi organizasyon şirketlerini, en iyi kameramanı, en iyi ses ve ışıkçıyı buldular, projeler hazırlayıp, konuşmalarını iyi yazarlara yazdırdılar,

Caddelere astıkları bayrak ve flamalar ile sokaklara,  ev ziyaretleri ile evlere hakim oldular. Mahalle büroları ve seçim stantları ve gazete ilanları ile seçmene ulaşıp kazandılar.

Vatandaş öyle bir oy verdi ki: Hangi toplum bilimciyi, hangi toplum mühendisini getirseniz getirin, bu oy dağılımını yakalayamazsınız. Psikolog, pedagog ya da sosyolog kimi devreye sokarsanız sokun bu seçim sonucunu oluşturamazsınız.

Neydi sonuçlar cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan %52. İnce %31 yani Erdoğan cumhurbaşkanı ama ince yedekte. Peki ya milletvekili seçimleri? Ak Parti % 43 oyu 295 milletvekili var.

Bu sonucun siyasi okuması şöyle, “Biz Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. ama hem Erdoğan hem Ak parti istemiyoruz. Ne istiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan olsun, mecliste Ak Partinin yanında bir ikinci parti daha olsun.

Vatandaş Ak Partiye 295 milletvekili verip, git bir başka partiden de en az 6 milletvekili bul diyorsa bunun başka bir izahı yok. Var mı? Var tabi  1-Ak parti artı iyi parti, 2-Ak parti artı CHP, 3-Ak parti artı HDP 4-CHP, MHP, HDP ve İyi Parti.

Bu tabloyu hangi toplum mühendisi çizebilir? Seçmene tek tek sen şu partiye, sen bu partiye oy ver desen 60 milyon oy içinde bu sonucu bulabilir misin?

Sonuç olarak 2018 seçimleri sadece Erdoğan’ın başarısı değil, bu başarı üç dört ay önce kurulan İyi Partinin bir başarısıdır. Bu başarı İkiye bölünen MHP’nin başarısıdır. Bu başarı genel başkan yerine, bir milletvekili ile yola çıkan CHP’nin başarısıdır. Bu başarı genel başkanı gözetim altında olan HDP’nin başarısıdır.

Bu başarı her bir siyasi parti ve adaya mavi boncuk dağıtan Türk Milletinin başarısıdır. Bu başarı olayları okuyan seçmenin tek adam ve tek parti yerine istişare, uzlaşma ve ortak akıl isteyen milletin başarısıdır.

Dolar tırmanışta, enflasyon iki haneli, faizler %20’lerde, tarım ve hayvancılıkta zorluklar var. Dış ticaretin açığı büyüyor, üretim azalıyor. Eğitim kalitesi düştü, üniversite mezunu milyonlarca genç işsiz, iş bekliyor.

Allah Büyük Türk Milletinin ve yeni yönetimin yar ve yardımcısı olsun.

Teşekkürler Türk Millet.

Mustafa Telli

📆 27 Haziran 2018 Çarşamba 12:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR