MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Yazarlar » Ak Parti Kartal’da Gürkan Akyol ve ekibi nasıl bir performans sergiliyor?
Kenan GÜLERCİ
Ak Parti Kartal’da Gürkan Akyol ve ekibi nasıl bir performans sergiliyor?


Kartal’da yaklaşık dört yıl, vasatında altında bir muhalefet anlayışı sergileyen Mehdi Akman döneminden sonra görev alan Gürkan Akyol ve ekibi kısa bir zaman diliminde, birde yaşanan genel seçimin kazandırdığı tecrübeyle beraber iyi bir performans sergilediler.

İlçe Yönetimi ana kademe ekibi, genç ve siyasi tecrübesi çok olmayan isimlerden oluşmuş bir ekip, önceki yönetimden de tecrübeli olan üç dört kişinin katkılarıyla güzel bir ambians oluştu gibi…

Daha öncede dile getirdiğim gibi Kartal Ak Parti’de görev alacak arkadaşlar nefer anlayışıyla hareket etmelidirler, zira bu ekipte o ruh halini yansıtıyor bana göre… Daha doğrusu Gürkan Başkan gördüğüm kadarıyla çalışkan birisi, yönetimide ona ayak uydurmak zorundadır, ayak uyduramayan elenecektir. Bugün Kartal Ak Parti camiası tam manasıyla kenetlenmiş durumda, yani hemşericilik ayrıştırmaları öne geçmiyor, top yekün Kartal ekseninde birleşme söz konusu…

***Bir özel kurumda yöneticilik tecrübesini şimdilerde Ak Parti Kartal teşkilatında sergileyen İlçe Başkanı Gürkan Akyol atom karınca gibi benzetmemin hakkını veriyor. Yani teşkilatın her sıkıntısıyla ilgilenip anında çözüm yollarını zorluyor. Daha doğrusu gördüğüm bazı konulara anında refleks gösterip gereğini yapmasını takdirle karşıladığımı belirtmek isterim.

***Mesela; güne erken başlayıp geç saatlere kadar çalışması, teşkilatı mahalle mahalle sokak sokak yerinde ziyaretler yaparak diri tutması, emeklilik dönemini Kartal’daki çalışmalarıyla tamamlamayı düşünen Kartal Kaymakamının performansından memnun olmamasını dile getirmesi, yıllardır hizmetten geri kalmış Kartal’ın her kurumunun daha çok çalışması gerektiğini ifade etmesi, Kartal’daki bazı resmi kurum yetkililerinin davranışlarında gördüğü rehaveti ihmali derhal üst makamlara ileterek çalışır hale getirme gayreti ve sigara içmemesini takdir ediyorum..

***Meclis üyeleri ile Kartal gündemini takip etmesi göreve başlamasından bugüne kadar kısa zaman olması bakımından çok fazla yeterli olmadı belki ama komisyonlardaki değişiklikler çok yerinde oldu. Özellikle imar komisyonunda yapılan değişiklik tabandaki rahatsızlığı azda olsa rahatlatmıştır.  Meclis üyeleri ile gurup toplantılarında alınan kararların mecliste gündeme getirilmesi ve yapılması gereken açıklamaların kurumsal olarak yapılması kararı, takdire şayan bir davranış… ( Lakin bu konuda partide ilçenin tanıtım medya biriminde henüz bu görev bilincinin oluşmadığı kanaatindeyim, dolayısıyla kurumsal açıklamalar henüz bir sağlam zemine oturmuş değil)

***Kısacası Gürkan Başkan ara verdiği siyasete hızlı bir giriş yaptı, açığı hızla kapatıyor, bu tempoyla devam etmeli ve yaklaşan yerel seçimlerde kendisinin de iddia ettiği gibi Kartal Belediyesini Ak Partiye kazandırmalı, lakin küçük bir uyarıda bulunmak istiyorum; (–Ben) kelimesini fazla kullanıyor gibi… Yani “beni bu Kartal tanıyacak, şaşıracak”, “benim dönemimde ezberler bozulacak” gibi biraz iddialı şekilde (ben) ifadelerini kullanması, insan nefsini kibire sürükler. Daha dikkatli ifadeler yerinde olur derim. Yani sen çalış yiğidim bizler seni yakinen takip ediyoruz… Yeri zamanı geldiğinde değerlendirmelerde yapılır zaten… Lütfen dürüstçe çok çalışın, hiç kimse   sizin için; ne yanlış yapan adamları savundu – korudu, nede Türkerler firmasının bir işini takip etti, demesinler. Gerçekten Kartal için çalışın…

***Kadın Kolları Başkanı Arzu Şimşek Öğüt, kim ne derse desin, Ak Parti Kartal Kadın Kolları için aranan kan olmuştur. Kendisi Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinde görevliyken aynı zamanda İstanbul İl Yönetiminde görev yapmış olması tüm bu tecrübelerinin Kartal’da sahaya yansımasını kısa zamanda gösterdi. Arzu Başkanın azmi kararlılığı ve çalışkanlığıyla bence isabetli bir seçim olmuş. Kadın Kolları çok çalışkan bir dönem yaşamaktadır.

Gençlik Kolları Başkanı olan Ahmet Enes Nas kardeşimizi çok fazla tanıyamadık, ama gençlik kolları da saha çalışmalarında oldukça başarılıydılar.

Tekrar hatırlatmak istiyorum tanıtım medya biriminiz acilen harekete geçmelidir. Yaptığınız çalışmalarınızı sosyal medyadan paylaşım yapmak yeterli gelmez, basın hassastır ihmale gelmez… Seçimler bitti Kartal İlçesine Milletvekilleri geliyor, Bakanlar geliyor ama ne yazık ki basında yer almıyor, çünkü basına haber verilmiyor. Bugünlük bu kadar yeter, Kartal’da gündem oluşturacak o kadar çok konu varki!..

Selametle

Galeri
📆 02 Temmuz 2018 Pazartesi 20:13   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR