MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum » CHP’li Kartal belediyesinin 11 müdürü ABD gezisinde!
CHP’li Kartal belediyesinin 11 müdürü ABD gezisinde!


Kartal Belediyesin 11 müdürünün Amerika’da olduğu bilgisi gündeme bomba gibi düştü. Bir çok belediye personeli bu geziden haberdar değil.

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası, ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenecek olan Urban Dance Company (Antonie Hunter) tarafından 6. sı düzenlenen “İşitme Engelliler Dans Festivaline” davet edilmiş, 2018/80 sayılı meclis kararı ile bu davete katılma konusunda meclis oy birliği ile destek vermiş.

Buraya kadar herşey normal…

Amerika seyahati cazip gelmiş olacak ki meclis kararından hemen sonra, 29.06.2018 tarihli başkanlık oluru ile belediyede görev yapan 8 müdür de bu seyahate dahil edilmiş.

Sonrasında 3 müdürün de katılması ile 11 müdür Amerika’ya gidiş “olur”unu Başkan Öz’den alarak ekibe dahil olmuş.

Başkan Öz den müdürlerine Amerika Jesti.

Belediye Başkanı Öz’ün “Olur” ile bu geziye Güray Ünsever, Oğuzhan Dumlu, Cem Çetin, Hanzade Erdoğan, Burcu Şimşek, Gökhan Akbulut, Özlem Dinç Uludağ, N. Enif Y. Dipşar ve liste de adı olmayan fakat gezi ekibine sonradan dahil edilen Ali Kemal Özdemir, Müjgan Özer, Şükran Çelik isimli diğer 3 müdürle beraber toplam 11 müdür katılmışlar.

Akla gelen ilk soru, İşitme Engelliler Orkestrası meclis kararı ile gönderilirken müdürlere başkanlık “olur”u ile neden görevlendirildi?

“Başkanlık Olur”unun gerekçesinde ise “Kartal Belediyesinin temsil edilmesi ve Kaliforniya eyaletinde modern şehircilik standartları konusunda teknik incelemeler yapmak” açıklaması yapılmış.

Belediye içinde de ciddi rahatsızlık meydana gelmiş durumda!..

Bu gezi programı belediyede kurum içinde de ayırımcılık yapıldığı gerekçesiyle ciddi rahatsızlık oluşturdu. Hatta CHP’li Başkan Öz’ün müdürleri arasında seçici davrandığı, bazı müdürlere özel inisiyatif sağladığı dile getirilmektedir.

Bu seçkinlere, kurum içinde “Beyaz Müdürler” yakıştırması yapılıyor

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz döneminde üstelik borç batağındaki 30 adet müdürlüğü bulunan Kartal belediyesinde, bu Amerika gezisine gönderilen 11 müdür hangi kriterlere göre seçildi, bu müdürler Amerika’da gezi esnasında modern şehircilik konusunda nasıl bir donanım sağlayacaklar, bakacağız. Bu yapılan tamamen seçicilik ayırımcılıktır, onlar başkanın özel müdürleridir, zaten kurum içinde bu ekibe beyaz müdürler yakıştırması yapılıyor. Hatta Başkan Öz’ün bu özel ekibine özel bir projede konut verme planları olduğu söylenmektedir.

 

Sadece 11 müdürün 6 günlük ABD ziyaretinin Kartal Belediyesine mali yükü 250.000- (İki Yüz Elli Bin) Tl civarında olduğu belirtilmektedir.

Ağır borç yükü altında çırpınan belediyenin böylesine lüks bir organizasyona 11 müdürünü dahil ederek bu denli büyük bir mali külfeti Kartal halkının omuzlarına yüklemeye hakkı var mıdır bunu okurların taktirine bırakıyoruz.

Belediye yetkililerine sesleniyoruz, 2009 Mart -2018 Ağustos tarihleri arasında, belediyenin yurtdışına düzenlemiş olduğu gezilerin mali bilançosu nedir kamuoyuna açıklama yapılması gerekiyor.

📆 11 Ağustos 2018 Cumartesi 13:14   ·   💬 4 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR