MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Yazarlar » Tuncay Oruç, aday oldu
Mustafa Telli

Tuncay Oruç, aday olduKartal Fatma Aliye Anadolu Teknik Meslek Lisesi Müdürü Tuncay Oruç,  Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube seçimlerinde “Kartal İlçe temsilcisi” adayı oldu.

1994 yılında Pendik İmam Hatip Lisesi Topselvi ek binasında öğretmendim. 30 kadar öğretmenin çalıştığı okuldaki öğretmenlerden biri de Tuncay Oruç’tu.

Bayburtlu bir ailenin çocuğu olan Tuncay Oruç, Kartal Öğretmen Zekeriya Güçer ilkokulu, Kartal (Pendik) İmam Hatip Lisesi ve Bursa Uludağ Üniversitesine İlahiyat Fakültesi mezun olup, İstanbul Marmara Üniversitesi’nde iktisat, Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetim alanında yüksek lisans yapmış eğitimli bir öğretmen:

Kartal Ülkü Bora, Eczacıbaşı ve Sabri Taşkın İlköğretim okulunda; öğretmen, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi, Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi’nde: müdür yardımcısı, Soğanlık İmam Hatip Ortaokulu’nda; müdür olarak çalışan Tuncay Oruç, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürlüğü yapmış tecrübeli bir bürokrattır.

24 yıl önce Pendik İmam Hatip Lisesi’nde birlikte çalıştığım Tuncay Oruç; İyi bir öğretmen, iyi bir yöneticidir. Hak’kın ve hukukun temsilcisi, ilke ve ideal adamı, iyi bir insan ve iyi bir babadır. Kitap okumayı, gezmeyi ve sohbet etmeyi seven, çevresiyle çok iyi diyalog kuran Tuncay Oruç’u eğitim camiasında hemen herkes tanır, sever ve sayar.

Eğitim Bir Sen’in ilk üyelerinden olan Tuncay Oruç, 2004 yılından beri Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu şube sürekli görev almış; Kartal’ da ilçe temsilciliği ve şube yöneticiliği yapmıştır. Çalıştığı kurumlarda Eğitim Bir Sen’i başarıyla temsil eden Oruç; sendikanın düzenlediği hak arama eylemlerinin hemen hepsine katılıp, sendikaya çok sayıda üye kazandırmıştır.

“Sendikanın amacı; eğitim çalışanlarının maaş ve sosyal haklarını korumak, ileri götürmek, çalışma şartlarını iyileştirmektir.” diyen Tuncay Oruç’un amacı: “Eğitim Bir Sen kuruluş misyonuna sahip çıkarak, üyelerin ve tüm eğitim çalışanlarının sorunlarına evrensel çözümler üretip, eğitim camiasının tamamını kucaklamak.

“Peygamberlik mesleğini icra eden öğretmenler ülkemizin can damarı, öğrenciler bizim geleceğimizdir.” düşüncesinde olan Oruç, öğretmenlerin daha iyi maaş, daha iyi sosyal hak ve daha iyi çalışma şartlarına sahip olmasını, gelişen ekonomiden hak ettiği refah payını almasını, öğretmenin huzurlu ve mutlu olmasını istiyor.

Tuncay Oruç’a göre mutlu öğretmen, başarılı öğretmendir. Başarılı öğretmen de ülkenin kalkınması demektir.

Kartal ilçe temsilcisi olduğunda tüm öğretmenlere eşit ve adil bir yaklaşım sergileyeceğini söyleyen Eğitim Bir Sen Kartal İlçe Temsilcisi (başkan) adayı Kartal Fatma Aliye Anadolu Teknik Meslek Lisesi Müdürü Tuncay Oruç’a Eğitim Bir Sen İstanbul 4 Nolu Şube seçimlerinde başarılar diliyorum.

Mustafa Telli

Etiketler: , , ,
📆 01 Eylül 2018 Cumartesi 17:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR