MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Genel, Manşet, Politika » Öğüt, Kadıköy Belediye Başkanlığına aday adaylık başvurusunu yaptı

Öğüt, Kadıköy Belediye Başkanlığına aday adaylık başvurusunu yaptıKadıköy Belediye Başkan adaylığı için 24. Dönem İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt aday adaylığını açıkladı.

CHP İstanbul 24. dönem milletvekili Kadir Gökmen Öğüt 13 Ekim Cumartesi günü CHP Kadıköy İlçe Başkanlığında müracaatını ettikten sonra basın açıklaması yaptı. Öğüt, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in ve bir çok partili dostlarının katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasıyla Kadıköy Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Öğüt, Kadıköy’de yeni hizmetlere talibim!

Aday Adaylık başvurusuna eşiyle beraber gelen Öğüt, yaptığı konuşmasında; “Ben Kadıköy Belediye Başkanlığına neden talip oldum? Kadıköy’de bugüne kadar hizmetlerin üstüne daha iyilerini eklemek için adayım. Birbirine saygılı bir kent olan Kadıköy’de 451.000 nüfusuyla demokrasinin kültürün sanatın başkenti. İmar sorununu Fikirtepe dışında çözmüş bugüne kadar örgütümüzün ve Kadıköy’lüler bu özelliğini korumuştur. İnci gibi olan Kadıköy’ü vapurdan indiğiniz andan itibaren sanatın ve kültürün başkent özelliğini korumak zorundayız. Sokaklarda yapılacak entellektüel tartışma ortamlarını sağlamak sinema ve tiyatro fuayelerini açık alanlara taşımak, her köşe başında sahaflara yer vermek, sokaklarda yerel şenlikler düzenlemek, tarihi çeşmelerin işlevsel olduğu, sahiliyle, Altı yoluyla, Modasıyla, Bahariye – Bağdat caddesiyle, Tarihi Çarşısıyla, daha fazla çekim merkezi haline getirmek zorundayız.

Kadir Gökmen Öğüt Kimdir?

Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan Öğüt, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde 24. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. 6 Eylül 2014 tarihinde CHP parti meclisi üyesi seçilmiştir.

1959 yılında aslen Çankırı, Çerkes ilçesi’nde dünyaya gelen Kadir Gökmen Öğüt’ün annesi Meliha Hanım, babası ise Naci Bey’dir.

Üniversite eğitimi öncesinde Elbistan Ortaokulu ve Kabataş Erkek Lisesi’ni tamamlamıştır.

1976 senesinde Fakülte Derneği kuruculuğu, 1977 senesinde ise Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci temsilciliği yapmıştır.

Uzun yıllardır yaşantısını İstanbul, Kadıköy‘de sürdüren Kadir Gökmen Öğüt serbest diş hekimi olarak çalışmıştır.

Siyaset hayatında, 1992 ve 1995 arası, SHP Kadıköy İlçe Başkanlığı, 1995 ve 1999 yılları arasında ise Cumhuriyet Halk Partisi Kadıköy İlçe Başkanlığı yapmış, 1999 ve 2004 seçimlerinde Milletvekili adayı olmuş, CHP İl, İlçe delegasyonlarında ve seçim komitelerinde çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Siyasi hayatının yanı sıra mesleki hayatını da başarı ile sürdüren Kadir Gökmen Öğüt, 1990 senesinde İstanbul Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeliği, 2004 ve 2008 arasında İstanbul Diş Hekimleri Oda Başkan Vekilliği, 2010 ve 2011 arasında ise Oda Başkanlığı görevlerini sürdürmüştür.

2011 genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak Meclis’te yer alan Kadir Gökmen Öğüt evlidir. Bu evliliğinden bir evladı vardır. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Galeri
📆 13 Ekim 2018 Cumartesi 23:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR