MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Ahmet Şimşek: “Bu eğitim yuvası, O’nun ruhunu taşımaktadır…”
Ahmet Şimşek: “Bu eğitim yuvası, O’nun ruhunu taşımaktadır…”


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa uğurlanışının 80. Yıldönümünde saygıyla anıldı.

 

Ahmet Şimşek Koleji gösteri merkezinde düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri saat 9’u 5 geçe saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul lobisinde oluşturulan temsili Anıtkabir’deki mozoleye çelenk konulmasının ardından başlayan törenlerde günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi, okul koroları birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

 

“Bu eğitim yuvası, O’nun ruhunu taşımaktadır…”

 

Okulun Kurucusu Ahmet Şimşek törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Sevgili gençler, vefatının 80. Yılında Atatürk’ü özlemle, minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz. O’nun hatırası önünde bulunmanın heyecanı içindeyiz. Her 10 Kasım bizlere hem hüzün, hem de gurur yaşatır. Hüzünlüyüz, ne kadar yıl geçerse geçsin onu unutamıyoruz. Gururluyuz, bu vatanı ve cumhuriyeti siz gençlere güvenerek emanet etti. O, ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz. Gençler, benim fikirlerimi güçlendiren ve sürdüren sizler olacaksınız.’ demişti. Ben de diyorum ki; Atam müsterih ol, rahat uyu. Senin yaktığın meşale hiç sönmeyecek. Türk milleti, Türk gençliği senin aydınlattığın, çizdiğin yolda ilerleyecek ve yükselecektir.

 

Sevgili gençler; O, büyük bir kahraman, büyük bir asker, büyük bir dahi, büyük bir lider, büyük bir devlet adamı, büyük bir eğitimci, büyük bir sosyolog, büyük bir ekonomist, büyük bir siyasetçiydi ama bunların arasında en çok, büyük bir başöğretmendi. Ne mutlu Türk Milletine ve bizlere ki, böyle bir dünya liderine sahibiz. O, ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek gayemizdir.’ demişti. Sizler fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişiyorsunuz. Atatürk’ün aydınlattığı yoldan ayrılmayın. Geçmiş zaman gösterdi ki, O’nun aydınlattığı yoldan ayrılmak pişmanlıktır, hatadır, yanlıştır.Atatürk’ün yolundan ayrılmayın ve başka fikirlere sakın kanmayın. Taassuba, hilafete, gericiliğe, tarikata, cemaate, sapık ideolojilere, hurafelere değer vermeyin. Çünkü sizleri aydın gençlik yapan yüce Atatürk olmuştur. Bu eğitim yuvası, 40 yıla yakın zamandan beri O’nun ruhunu taşımaktadır, O’nu yaşatmaktadır ve gençleri O’nun yolunda yetiştirmektedir. Bu yuvanın kıymetini bilin. Bu vatan Türk gençlerinin omuzlarında yükselecektir. Buna tüm kalbimle inanıyorum.”

📆 10 Kasım 2018 Cumartesi 16:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR