MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum » Erol Altunoğlu, sağlıklı toplum için ücretsiz aile danışmanlık merkezleri yapacağız!
Erol Altunoğlu, sağlıklı toplum için ücretsiz aile danışmanlık merkezleri yapacağız!


Kartal Belediye Başkan Adaylığına CHP’den Aday Adayı olan Erol Altunoğlu, dikkat çeken projelerini Kartal halkına anlatmaya devam ediyor ve iddialı projeler i ilgi görüyor.

Erol Altunoğlu, Kartal’da ilk kez hayata geçirmeyi hedefledikleri yine farklı bir proje olan aile danışmanlık merkezleriyle, toplumun temelin oluşturan aileyi sağlıklı olarak yaşaması için gerekli olan danışmanlık hizmetini devreye geçireceğin belirtti.

Aile Danışmanlık Kurulu oluşturacağız!

Çocuk gelişimi, sosyal hizmet, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik, tıp alanlarından birinde en az 4 yıllık lisans düzeyinde eğitimi tamamlamış kişilerden meydana gelen Aile Danışmanlık Kurulu oluşturacağız.

Bu kurul çalışmalarını mahalle semt konaklarında kendilerine tahsis edilen bölümlerde yürütecek.

Danışmanlarımız, aile bireyleriyle tek tek ya da bir arada görüşerek;

– Evliliğe hazırlık terapisi

– Evlilik ve çift terapisi

– Boşanma sürecinde ya da sonrasında çiftlerin çocuklarına yönelik psikolojik destek verecekler.

– Kişinin kendiyle iç iletişimini sağlıklı bir düzene oturtmasına,

– Bireylerin duygu ve düşüncelerini daha açık ifade etmesine yardımcı olacaklar.

– Psikologlarla beraber bireysel terapiler uygulayacaklar.

– Resmi kayıtlara göre artış gösteren genç boşanmalar, evini/ailesini terk, aile içi şiddet, madde bağımlılığı vb. sorunlara karşı alınabilecek önlemler konusunda ücretsiz seminer ve paneller düzenleyecekler.

– Maddi olanağı bulunmayanlara ihtiyaç duymaları halinde hukuki hizmet desteği sağlanması, ücretsiz avukatlık hizmetinden yararlanmak ve Aile Danışmanlığı kapsamındaki hukuki sorunları hakkında bilgilendirmek için, İstanbul Barosu’na bağlı en yakın adli yardım bürosu ile iletişimi sağlayacaklar.

Kurul özel değerleme gerektiren konularda haftalık vaka değerlendirme toplantıları yaparak, ortak akıl kullanmak suretiyle problemli halin çözümüne katkı sağlayacak, gerekirse harici çalışma ve araştırmalar yapacak.

📆 23 Kasım 2018 Cuma 00:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR