MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Yüksel Çiftçi, Biz insan odaklı belediyecilik yapacağız
Yüksel Çiftçi, Biz insan odaklı belediyecilik yapacağız


CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Yüksel Çiftçi, adaylaşması durumunda birlikte yol yürüyeceği ekip arkadaşlarının bir kısmını kahvaltılı toplantıda basına tanıttı.

İlçe Başkanlığı yaptığı 2009 yılında AK Parti’de bulunan Kartal Belediye Başkanlığını CHP’ye kazandıran ve 2019 yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olan Yüksel Çiftçi, aralarında mevcut Belediye Başkanı Altınok Öz  ile görev yapan bazı Başkan Yardımcıları’nın da bulunduğu ve çoğunluğunu genç ve eğitimli kişilerin oluşturduğu, konusunda uzman kadrosunu basına tanıttı.

Ekip arkadaşlarımın hepsi konularında uzman ve deneyimli 

Çiftçi’nin ekibinde şu isimler yer alıyor.

Ergun Baba Ergun Öztaner, Emekli Emniyet Müdürü, 2009’da Altınok Öz’ün ilk döneminde 5 yıl Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.

Fügen Mavi, Sosyal Hizmet Uzmanı, 2009’da Altınok Öz’ün ilk döneminde 5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.

İbrahim Sarı, Mimar 2009 yılında Altınok Öz’ün ilk döneminde belediye meclis üyeliği, imar komisyon üyeliği ve Encümen üyeliği görevlerinde bulundu.

Nilay Öztaner, Ziraat Yüksek Mühendisi, 2008 yılında İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

Seren Fosforoğlu, Tiyatro ve sinema oyuncusu Tv’de aile programları yapıyor. Tiyatrocu Enis Fosforoğlu’nun da kızı.

Berrin Sulari, Halk Müziği sanatçısı, televizyon programcısı.

Hakan Özbek, Bostancıoğlu Otomotiv’de Sigorta Müdürlüğü Adalet Bakanlığı’na bağlı Sigorta mevzuatı üzerine bilirkişi.

Atilla Duman, 2009’da CHP’ Kartal İlçe yöneticisi ve Altınoz Öz’ün ilk döneminde meclis üyeliği ve Encümen üyeliği yaptı, iş adamı.

Ümit Çiftçi, CHP’de iki dönem ilçe sekreterliği yaptı. Serbest Avukat.

Eren Hırik, Turizm Otelcilik ve Gayrimenkul işiyle uğraşıyor.

Yüksel Duman, Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu, 2009’de İlçe yöneticisi, İl delegesi, Karyapsan’da satınalma ve pazarlama bölümünde görev yaptı otel işletmecisi iş insanı.

Orhan Önder, Hakim olarak bir çok yerde görev yaptı. Genel Kurmay’dan emekli Hakim Albay olarak emekli oldu. Uluslarası ulusal konularda konularda devlette görev yaptı. Yüksek lisans yaptı, kitapları bulunuyor. 2010 yılında emekli oldu. Kartal’da serbest Avukatlık yapıyor.

Pakize Tamgüney, İngilizce öğretmeni, sosyal projelerle ilgileniyor. Halk Eğitim merkezi’nde ve Spor Kulüplerinde çocuklara gönülle destek oldu.

Zeynep Ketenci, Mimar, özel bir şirkette çalışıyor.

Can Çevik, 2009’da ilçe gençlik kollarında görev aldı. Üniversite mezunu Özel bir şirkette finans alanında çalışıyor.

Hayat Karaman, Çevre Mühendisi.

Binalı Kahraman, Eski belediye meclis üyesi, iş insanı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Dilek Önder

Uğur Köklü, CHP Gençlik Kolları üyesi, özel sektörde yönetici.

 Dilek Ördek, CHP gençlik Kolları eski üyesi, Kocaeli Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu

Gözde Parlak Işık, 2009’da Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı

Şahin Alaçayır, 2009 yılı Gençlik Kolları üyesi

Av. Elif  Gül Yalçın Kadın Meclisleri gönüllü Avukatı.

Bu ekip bizim siyasi mutfağımız!  

Toplantıda adayların kendini tanıtmasının ardından kısa bir konuşma yapan Yüksel Çiftçi şunları söyledi “ Burada bulunan bulunamayan, memuriyette olan dostlarımızda var. Bu arkadaşlarımız bizim siyasi mutfağımızda yer alan bizlere el verip gönül verip inanarak Kartal’da CHP’nin yerel iktidarını pekiştirmek için bir aradayız. Kültür sanat dalında olsun, mimari dalda olsun farklı branşlarda olan hepsinin ortak aklını bir araya getirerek, en önemlisi örgütümüzden gelecek meclis üyelerimizle beraber bu arkadaşlarımız, benim danışmanlarım genel koordinatörlerim, bana el verecek insanlar. Biz ortak havuzda çalışma ofisimizde fikirler yürütüp bunları harmanladıktan sonra öyle sahaya çıkıyoruz.

2009 ruhu ile yola çıktık, hedefimiz 2019!..

Biz 2009’da seçimi nasıl aldık onu çok iyi biliyoruz. 2019’da nasıl alacağız onu da çok iyi biliyoruz” dedi.

Çiftçi, bütün arkadaşlarımızla ve süreçte bize katkıda bulunacak diğer arkadaşlarımızla hep beraber olacağız. Bunlarda yetmeyecek, dışarıda Cumhuriyetçi, Atatürkçü, yurtsever, ulusalcı, sosyalıst her kim olursa olsun onlarla da yürek yüreğe vereceğiz. Biz ne dedik, Kürt’  biziz, Türk’de biziz, Alevide biziz, sunni de biziz, camide bizim, cemevide bizim. Biz insanız, insan odaklı belediyecilik yapacağız. Sosyal odaklı belediyecilik yapacağız. Bizler hep beraber el ele yürük yüreğe verip Kartal’ı kalemizi kaybetmeyeceğiz.

Benim içimde taşıdığım heyecanın aynısı hatta daha fazla onlarda içlerinde yaşıyorlar. Kartal  için altı dolu, temeli sağlam projelerimiz var.

Gerek imar konularında gerek kültür sanat konularında gerekse iş alanlarında istihdam sağlamaya faydalı olacak anlamlarda projelerimizi hayata geçireceğiz.
Kartalın her mahallesinin ayrı bir değeri olmalı diye düşünerek hazırladığımız projelerimiz var ve Kartal belediyesine ait alanlarda bu projelerimizi gerçekleştireceğiz.

Dragos tepesinde Kartal belediyesine ait, Topselvi’de yine Kartal belediyesine ait, Aydos’ta ve bunun gibi birçok mahallelerimizde, projelerimizi gerçekleştirecek yeterli  alanlarımız mevcuttur. Uğur Mumcu Mahallemizi Sanat Merkezi haline getireceğiz. Diğer mahallelerimizde de mahalle sakinlerimizin istekleri doğrultusunda neye ihtiyaçları varsa o yönde projeler ile hizmet vereceğiz.Böylelikle

Başkanımız iki dönemdir yoruldu!

Çiftçi sözlerini şöyle sürdürdü “ Niye aday adayı olduk, niye adaylaşmaya çalışıyoruz. Sayın başkanımız Altınok Öz ile beraber tabi ki 2009’da kazanım elde ettik. Kendisine teşekkür ediyorum. Ancak iki dönemde yorulduğunu hissediyoruz, bizlerin bayrağı daha iyi yere taşıyacağını hissediyoruz. Yarım kalan projelerini burada bulunan ve dışarıdan gelecek partimizden gelecek meclis üyelerimizle teknik kadrolarımızla, sayın başkanın da bilgi ve tecrübeleriyle bize değerli katkılarını sunarak el ele vereceğiz çok daha iyi şeyler yapacağız.

Taze bir kana ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu taze kanın da bizim olduğumuza inanıyoruz. İnanmak istiyoruz”

Galeri
📆 09 Aralık 2018 Pazar 00:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR