MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Belediye Başkanı Altınok Öz o sözü söyledi mi söylemedi mi?

Belediye Başkanı Altınok Öz o sözü söyledi mi söylemedi mi?Geçen hafta bir müteahhidin Kartal Belediyesi ile yaşadığı ilginç bir olayı gündeme taşıyan haberimizin esas içeriğinden ziyade, müteahhit ile belediye başkanının arasında geçtiği ifade edilen bir cümle tartışma konusu oldu.

Neymiş efendim; Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz “Ben genel başkan yardımcısı değiştiriyorum, çalıştığım firmayı mı değiştiremeyeceğim! Sözünü söyledi mi, söylemedi mi?

Ben böyle bir söz söylemedim diyen Belediye Başkanı Altınok Öz “Kamuoyuna Duyurulur” başlığıyla resmi açıklama yaptı. Bu açıklamadan sonrada, bazı troller sosyal medyadan atağa geçti. Çok sayıda Cumhuriyet Halk Partililer beni telefonla arayarak, “Partimizin aday isimlerinin açıklanacağı bu kritik süreçte böyle bir haber yapılır mı? Belediye Başkanımız böyle bir söz söylememiş, siz inanmıyor musunuz, ya 69 yaşındaki bir adam böyle bir söz söyler mi? Şeklinde serzenişlerde bulundular.

Kartal Belediyesi internet sitesinden resmi açıklama yapan Belediye Başkanı Öz, ilginç detaylar içeren açıklamasındaki (Birinci cümle ile ikinci cümleyi dikkatlice okuyun lütfen, diyalog içinde olmadım dediği kişiyle ikinci cümlede görüşmesinin detayına yer verilmiş,)

Belediye Başkanı Öz’ün açıklamasında;

Kamuoyuna duyurulur

“Asla böyle bir ifade kullanmadığım gibi, söz konusu kişi ile bu manada bir diyalog içinde de olmadım. 

Kendisi birçok tanığın önünde Cemevi’ndeki cenaze öncesi gergin biçimde yanıma geldi. İşlerin ödemesi ile ilgili konuşmak istedi. Oranın yeri olmadığını, iş yaptığı firmamız ile konuşmasını söyledim. Çıkışta bu kez kardeşi ile sorunun çözümü üzerine “Belediyede ilgili kişiler ile görüştüğümü, gidip konuşmasını” söyledim.

Bunlar dışında ne siyasete dönük ne partimin üst yönetimine dair tek cümle ya da ima dahi olmamıştır” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamanın ani refleks ile alalacele yazıldığını düşünerek hataların olabileceğini bir kenara koyalım. Yani birinci cümlede “diyalog içinde olmadım” dediği kişiyle, ikinci cümlede görüşmesinin detayına yer verilmiş olması büyük ihtimalle yazıyı hazırlayanların da gözünden kaçmış bir ayrıntı olduğunu düşünelim.

Şimdi gelelim genel başkan yardımcısı mevzuuna; Sayın Altınok Öz Başkan, siz istediğiniz takdirde istediğiniz -kulüp başkanını, -şirket yönetim kurulu başkanını, -genel başkan veya yardımcısını değiştirebilirsiniz, kimseyi ilgilendirmez.

Bu konuda bu kadar sıkıntı yapacak ne varki? Zira kurum ismi de belirtilmemiş, yani her hangi bir genel başkan yardımcısını kast etmiş değilsiniz. Bu ani tepki tedirginlik ve reflekse ne gerek vardı..!

Kaldı ki; yakın bir zamanda hem de topluluk önünde yaptığınız konuşmanızda; “Bizim genel başkanımızın bir özelliği vardır. Önüne bir kasa domates koy, içinde bir tane çürük varsa onu bulup çıkarıp genel başkan yardımcısı yapıyor”  sözünü söyleme cesareti göstermiş kudretli bir Başkansınız, siyaset adamısınız.   

Bu durumu Kartal halkına nasıl izah edelim? Biz en iyisi sizin on yıllık hizmetlerinizi değerlendirelim, anlatalım.

📆 21 Ocak 2019 Pazartesi 23:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR