SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Belediye Başkanı Altınok Öz o sözü söyledi mi söylemedi mi?

Yayınlanma:
ABONE OL

Geçen hafta bir müteahhidin Kartal Belediyesi ile yaşadığı ilginç bir olayı gündeme taşıyan haberimizin esas içeriğinden ziyade, müteahhit ile belediye başkanının arasında geçtiği ifade edilen bir cümle tartışma konusu oldu.

Neymiş efendim; Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz “Ben genel başkan yardımcısı değiştiriyorum, çalıştığım firmayı mı değiştiremeyeceğim! Sözünü söyledi mi, söylemedi mi?

Ben böyle bir söz söylemedim diyen Belediye Başkanı Altınok Öz “Kamuoyuna Duyurulur” başlığıyla resmi açıklama yaptı. Bu açıklamadan sonrada, bazı troller sosyal medyadan atağa geçti. Çok sayıda Cumhuriyet Halk Partililer beni telefonla arayarak, “Partimizin aday isimlerinin açıklanacağı bu kritik süreçte böyle bir haber yapılır mı? Belediye Başkanımız böyle bir söz söylememiş, siz inanmıyor musunuz, ya 69 yaşındaki bir adam böyle bir söz söyler mi? Şeklinde serzenişlerde bulundular.

Kartal Belediyesi internet sitesinden resmi açıklama yapan Belediye Başkanı Öz, ilginç detaylar içeren açıklamasındaki (Birinci cümle ile ikinci cümleyi dikkatlice okuyun lütfen, diyalog içinde olmadım dediği kişiyle ikinci cümlede görüşmesinin detayına yer verilmiş,)

Belediye Başkanı Öz’ün açıklamasında;

Kamuoyuna duyurulur

“Asla böyle bir ifade kullanmadığım gibi, söz konusu kişi ile bu manada bir diyalog içinde de olmadım. 

Kendisi birçok tanığın önünde Cemevi’ndeki cenaze öncesi gergin biçimde yanıma geldi. İşlerin ödemesi ile ilgili konuşmak istedi. Oranın yeri olmadığını, iş yaptığı firmamız ile konuşmasını söyledim. Çıkışta bu kez kardeşi ile sorunun çözümü üzerine “Belediyede ilgili kişiler ile görüştüğümü, gidip konuşmasını” söyledim.

Bunlar dışında ne siyasete dönük ne partimin üst yönetimine dair tek cümle ya da ima dahi olmamıştır” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamanın ani refleks ile alalacele yazıldığını düşünerek hataların olabileceğini bir kenara koyalım. Yani birinci cümlede “diyalog içinde olmadım” dediği kişiyle, ikinci cümlede görüşmesinin detayına yer verilmiş olması büyük ihtimalle yazıyı hazırlayanların da gözünden kaçmış bir ayrıntı olduğunu düşünelim.

Şimdi gelelim genel başkan yardımcısı mevzuuna; Sayın Altınok Öz Başkan, siz istediğiniz takdirde istediğiniz -kulüp başkanını, -şirket yönetim kurulu başkanını, -genel başkan veya yardımcısını değiştirebilirsiniz, kimseyi ilgilendirmez.

Bu konuda bu kadar sıkıntı yapacak ne varki? Zira kurum ismi de belirtilmemiş, yani her hangi bir genel başkan yardımcısını kast etmiş değilsiniz. Bu ani tepki tedirginlik ve reflekse ne gerek vardı..!

Kaldı ki; yakın bir zamanda hem de topluluk önünde yaptığınız konuşmanızda; “Bizim genel başkanımızın bir özelliği vardır. Önüne bir kasa domates koy, içinde bir tane çürük varsa onu bulup çıkarıp genel başkan yardımcısı yapıyor”  sözünü söyleme cesareti göstermiş kudretli bir Başkansınız, siyaset adamısınız.   

Bu durumu Kartal halkına nasıl izah edelim? Biz en iyisi sizin on yıllık hizmetlerinizi değerlendirelim, anlatalım.

İlgili Haberler

Politika
14 Temmuz 2024
Hakan Fidan Koltuğunu Kaptırdı! Bakın Yerini Kim Aldı

Hakan Fidan yerinden oldu. Artık en beğenilen bakan değil. Bakın en beğenilen bakanlar listesinde ilk sıraya kim oturdu. ORC Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre “En Beğenilen Bakanlar Listesi” belli oldu. Daha önce yapılan araştırmalarda ilk sırada Dışişleri Bakanı Hakan Fidan yer alıyordu. Ancak son araştırma sonuçlarında Hakan Fidan koltuğunu kaptırdı. Bakın Türkiye’nin en […]

Genel
14 Temmuz 2024
AFAD ve Meteoroloji Peş Peşe Uyardı! Trabzon, Rize, Artvin, Giresun için Bu Gece Zor Geçecek

AFAD ve Meteorolojiden peş peşe uyarı geldi. Özellikle o illerde yaşayanlar dikkat. Bu gece sizin için oldukça zor geçecek. Son dakika haberi AFAD ve meteorolojiden uyarı yapıldı. Türkiye’de bu gece şiddetli hava olayları yaşanacak. Peş peşe yapılan uyarılarda özellikle Karadeniz Bölgesi işaret edildi. Trabzon Rize Artvin ve Giresun için bu gece adeta uyku yok. İşte […]

Genel
13 Temmuz 2024
Başkan Bozali’den Uyarı! “Elektrik ihmale gelmez, bakım ve denetim şart

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde meydana gelen elektrik akımına kapılma sonucu yaşanan trajik ölüm üzerine İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, yetkililere önemli uyarılarda bulundu. Bozali, elektrik kazalarının çoğu zaman can kaybı ile sonuçlandığını belirterek, öngörülemeyen kazaların aslında düzenli bakım ve yeraltı sistemlerinin kameralarla kontrolü ile önlenebileceğini vurguladı. Başkan Bozali, yeraltı kablo tesisatları hakkında […]

Genel
13 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! Tarih Verildi: 40 Dereceyi Geçecek

Türkiye’de Hava Sıcaklıkları Yükseliyor: Önümüzdeki Hafta Sıcaklar 40 Dereceyi Bulacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta artarak 40 dereceyi aşması bekleniyor. Özellikle İstanbul’da sıcaklıkların yüksek nemle birleşmesi nedeniyle hissedilen sıcaklıkların daha da artacağı tahmin ediliyor. Yaz aylarının sıcak yüzü, Türkiye’nin dört bir yanını etkisi altına almaya devam ediyor. Meteoroloji […]