MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Teknoloji » Çamaşır Makinesinde Kireç Nasıl Önlenir? Kireçlenmeye Karşı Ne Yapılmalı?
Çamaşır Makinesinde Kireç Nasıl Önlenir? Kireçlenmeye Karşı Ne Yapılmalı?


Her geçen gün gelişen teknolojinin gündelik yaşantıya doğrudan sağladığı katkıların en önemlisi olan çamaşır makineleri, 21. Yüzyıl dünyasında her evde kendisine yer buluyor. Son derece gelişmiş özellikleri ile çamaşır türüne özel yıkama yapabilmemize dahi yardımcı olan çamaşır makinelerinin mevcut kaliteli teknik aksamı ve ileri nesil teknolojilerine karşın son derece hassas bir kullanım yapısı bulunuyor. Özellikle de çamaşır makinesi kullanım koşullarına uygun bir kullanım gerçekleştirilmemesi çok sık şekilde Pendik Arçelik Servisi merkezimizde profesyonel ve kurumsal standartlarda sunduğumuz çamaşır makinesi servisi hizmetlerimize başvurmak durumunda kalabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kireçlenme Etkileri Nedir?

Çamaşır makinelerinde kireçlenme, Türkiye genelinde son derece olağandır. Çünkü Türkiye genelinde su kaynaklarında bulunan kireç seviyeleri pek çok bölgeye oran ile oldukça yüksek seviyededir. Bu durumda çamaşır makinesinin her ne kadar su giriş filtreleri ile önlüyor olsa da yine de çamaşır makinesinin teknik aksamına su içerisindeki kirecin ulaşması söz konusu olur. Çamaşır makinesinin teknik parçalarında kireç birikmesi ciddi bir katman oluşumuna neden olur. Özellikle çamaşır makinesi rezistansı ve kazan içerisinde meydana gelen kireç katmanları ısı iletiminin gerçekleştirilmesine engel teşkil edebileceği gibi kazanın dönüş performansını da etkileyebilir. Hatta kazan kireçlenme nedeniyle dönemez duruma bile gelebilir. Bu gibi çok yüksek maliyetli parça değişimlerine neden olabilecek durumlar ile karşı karşıya kalınmaması için hem kireç önleyicisi kullanımında dikkatli olunması hem de mutlaka en ufak kullanım koşulları dışındaki performans hallerinde Ümraniye Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunmalısınız.

Çamaşır Makinesi Kireçlenmesinde Ne Yapılır?

Uzman ve tecrübeli Fındıklı Arçelik Servisi teknik personelleri, meydana gelen kireçlenme seviyesine göre kireç çözücü nitelikli kimyasallar ile müdahalelerde bulunmaktadır. Bu şekilde çamaşır makinesinin teknik parçalarında ortaya çıkan kireç katmanlarının çözülerek, yeniden tam performanslı bir kullanım potansiyeli oluşturulur. Ancak çamaşır makinesinin kireçlenmiş olan parçalarında kireç çözücülerin etkili sonuç sağlayamaması durumunda ise doğrudan kireç bağlayan parçanın değişimi gerçekleştirilir. Bunun içinde yalnızca orijinal Arçelik yedek parçaları kullanılmaktadır. Böylelikle çamaşır makinesinin değiştirilen parçasının dayanıksız olmasına bağlı olarak kullanım performansı sorunları ya da kullanım ömrünün kısa olması gibi durumların ortaya çıkmaması sağlanabilmektedir.

📆 25 Ocak 2019 Cuma 14:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR