MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum » Demokrasi Şehidi Uğur Mumcu Kartal’da anıldı

Demokrasi Şehidi Uğur Mumcu Kartal’da anıldıKartal Belediyesi ve UMDER (Uğur Mumcu Mahallesi Çevre Kültür Dayanışma Derneği) 24 Ocak 1993’te Ankara’da evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu’yu ölümünün 26. yılında kendi adını taşıyan Kültür Merkezi’nde andı.

Kaleme aldığı çok sayıda önemli eserleri ve kamuoyuna sunduğu dosyalarla tanınan merhum gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu,Kartal Belediyesi ve UMDER’in organize ettiği etkinlikte anıldı. Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliğine; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisiİstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Mustafa Fehmi Okay, Cengiz Türkmen, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Sertaç Eş, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, UMDER Başkanı Veli Gürbüz, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Kemal Aslan, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kartal’ın mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, köy derneklerin temsilcileri ile usta gazetecinin sevenleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma töreni, Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan belgesel gösterimiyle devam etti.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Sertaç Eş, Uğur Mumcu ile yaşadıklarını ve usta gazetecinin bilinmeyen yönlerini sevenlerine aktardı. Ardından bir şiir dinletisi yapılarak sanatçı Taner Özsoy sahne aldı. Programın ardından Başkan Altınok Öz tüm katılımcılara çiçek takdim etti.

📆 25 Ocak 2019 Cuma 15:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR