MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum » AK Kadınlar ve Asenalar’ın Kartal’daki güç birliği!

AK Kadınlar ve Asenalar’ın Kartal’daki güç birliği!8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nünde birliktelik mesajı    

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Gürkan Akyol tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

Toplantıda son günlerde ‘AK Parti belediyeyi kazandığında 1500 kişinin işten atılacağı’ söylentileriyle ilgili ise Akyol, “AK Parti Cumhur ittifakı Kartal’ı alacak, aldığında da 1500 kişinin işine son verecek diye bir şey kesinlikle yoktur. Bu şekilde iftiraları yayanları kınıyorum.” dedi.

“Biz sizin ekmeğinizle oynamayacağız”

Akyol,” Kimsenin emeğine saygısızlık yapacağımızı kimse düşünmesin. 29 Aralık’ta Cumhurbaşkanımızın emaneti olan Ebubekir Taşyürek ile beraber yola çıktık.  Biz insanların ekmeğiyle oynamayı düşünen insanlar değiliz. Biz sizin ekmeğinizle oynamayacağız. Tecrübeli bir belediye başkanı ile Kartal’ı 21. yüzyıla taşıyacağız. Kartal için bir tuğla daha koymak için çalışanların yanındayız. Bizim derdimiz şahıslarla değil, bizim derdimiz Kartal’a 10 yıldır hizmet etmeyip, köle halinde bırakanların bu hizmetine son vermek” ifadelerini kullandı.

Kadınlar Günü’nün oluşumuna değinen Akyol, “1857 ‘de Amerika’da bir dokuma fabrikasında işçilerin eylem yapması sonrasında, 149 kadın işçinin yanarak can vermesi ve 1910’larda Alman Parlamentosu’nun bu olaya ilişkin verdiği önergeyle 8 Mart Dünyada anılmaya başlanıyor. 1920’lerde de Türkiye’ye geliyor. 1980 İhtilali’nden sonra maalesef 4 yıl süresince bu günün kutlanması yasaklanıyor” dedi.

Bizim teşkilatımızdaki kadınlar İsveç Çakısı gibidir

 Göreve geldiklerinden beri emeklerinden ötürü Kartal Teşkilatı’ndaki kadınlara, dava arkadaşlarına teşekkür eden Akyol, “Kadınlar bizden daha çok çalıştılar. Cumhur İttifakımız olarak birlikte yol yürüdüğümüz MHP’nin Kadın Kolları, kendi tabirleriyle “Asenaları da” takdire şayandır” ifadelerini kullandı.

İlçe Başkanı, “17 yıllık particilik sürecinde kadınlara verdiğimiz önemi göstermek istiyorum” diyerek partinin Milletvekilleri ve Meclis üyelerinde kadın kontenjanının etkin olduğunu aktardı.

Akyol sözlerini şöyle sürdürdü: Bizim teşkilatımızdaki kadınlar İsveç çakısı gibidir. 31 Mart’ta Kartal’ın çehresini değiştireceksek, 1 Nisan’da güneşli günlere uyandıracaksak bu hanımefendilerin sayesinde olacaktır.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek ise, “AK Parti Hükümetimiz kadınlarımızın şiddete ve ayrımcılığa uğramadan, ekonomik bağımsızlığa olan, kadın-erkek eşitliğinin önemsendiği bir ortamda özgür bireyler olarak yaşamaları için her türlü çalışmayı yapmaktadır ve büyük bir kararlılıkla yapmaya devam etmektedir.” dedi.

Toplantıya, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Öğüt Şimşek’in yanı sıra AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, Meclis üyeleri, Cumhur İttifakı’ndan Milliyetçi Halk Partili ve AK Partili Kadın Kolları üyeleri, mahalle başkanları, partililer ve gazeteciler katıldı.

Galeri
📆 07 Mart 2019 Perşembe 15:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR