MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Manşet, Politika, Toplum » CHP’li Yüksel, Kartal projelerini ve Meclis Üye Adaylarını tanıttı

CHP’li Yüksel, Kartal projelerini ve Meclis Üye Adaylarını tanıttıCHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, projelerini ve Kartal’ı birlikte yöneteceği meclis üyelerini tanıttı.

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında konuşan Yüksel, projelerini başlıklar halinde katılımcılarla paylaştı.

CHP ve İYİ Parti’nin Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in tanıtım toplantısına CHP’li Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Gökan Zeybek, CHP Genel Başkan Yardımcıları Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gökçe Gökçen, CHP PM Üyesi Pınar Uzun, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, İyi Parti İlçe Başkanı Burak Tok, Kartal İçin Demokrasi Birliği Bileşenleri Temsilcileri, sivil toplum kuruluşu, dernek ve spor kulüpleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım toplantısındaki konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Gökhan Yüksel, “Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Günlerdir, sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Kartal’da 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. ” ifadelerini kullandı.

Gökhan Yüksel’in konuşmasında; “Atatürk devrimlerini, Cumhuriyet kazanımlarını ve evrensel insan haklarını korumak için tüm varlığını ortaya koyan; özgürlük, demokrasi̇, değişim ve kardeşlik mücadelemiz için var gücüyle çalışan, ilçemizin vicdani hür, yüreği cesur insanları, sevgili Kartallı abilerim, ablalarım, dostlarım, komşularım… Hepinizi en içten, en samimi duygularımla selamlıyorum… Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz…

Değerli̇ komşularım, bugün çağdaş bir ülkede yaşıyorsak, özgürce düşüncelerimizi ifade edebiliyorsak, bunun yegane sebebi̇; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi̇ Mustafa kemal Atatürk, dava arkadaşları ve milli mücadele döneminin binlerce isimsiz kahramanlarıdır. Bu vesile ile, Ulu önderimiz Gazi̇ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum. 

Değerli̇ komşularım, Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. Değerli̇ dostlarım, benim için Kartal; doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında top oynadığım, okullarında eğitim aldığım, bugün siyasi yapısında ve belediye yönetim kademesinde aktif görevler üstlendiğim; mutluluğu, sevmeyi̇, acıyı, sevinci, duyguyu, insanlığı, varlığı, yokluğu, kaybetmeyi̇, kazanmayı, kısacası her anlamıyla hayati öğrendiğim; Tüm bu yönleriyle; Geçmişimden teslim alarak, geleceğe taşımam gerektiğine inandığım önemli̇ bir miras. Ben, bugün bu mirası geleceğe daha huzurlu, daha mutlu ve daha sorunsuz taşımak için adayım. Evet sevgili komşularım, Kartal için kurduğumuz hayaller, gerçekleştirmek için Koyduğumuz hedefler var. Bu hayalleri̇ hayata geçirmek ve bu hedefleri̇ bir bir gerçekleştirmek için, sizlerle birlikte kuracağımız gönül köprümüz ile Kartalımızı geleceğe birlikte taşıyacağız. Ulu ozan Yunus Emre’nin; “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi̇ için, dostun evi̇ gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” dizelerinde belirttiği gibi Kartal’da gönüller yapmaya adayım…

Değerli̇ komşularım, Kartal’da öncelikle 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. Günlerdir, Kartal’da; sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Sabahın ilk ışıkları ile sokağa çıkıyor ve gecenin geç saatlerine kadar hep birlikte, büyük bir özveriyle çalışıyoruz.  Bunu birlikte başaracağız. Bu başarı hikayesinin öznesi̇ bizler olsak da, kahramanı sizler olacaksınız. Bu hikayeyi sizlerle birlikte yazacağız.


Değerli̇ komşularım, proje ekiplerimiz, konuların uzmanları ve teknik kadrolarımız ile günlerdir yoğun bir çalışma içindeyiz. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Kartal’ın ihtiyaçlarını bilen bir arkadaşınız olarak, 5 yıllık meclis üyeliğim süresince; Kartal için, daha iyisi ne olabilir diye düşündüm. Değerli̇ dostlarım, bahsettiğimiz projeleri̇ bir bir hayata geçirirken; sosyal devlet ilkesini benimseyen; yerel hizmetleri etkin, hızlı ve verimli sunan, yaşam kalitesini yükseltecek, karar alma süreçlerine; sivil toplum kuruluşlarını, esnaf odalarını, meslek örgütlerini, spor kulüplerini ve muhtarları aktif bir şekilde dahil eden; daha ulaşılabilir, insan ve çözüm odaklı, daha katılımcı, daha demokratik, daha üretken, daha sorgulanabilir, sosyal yönüyle güçlü, daha mutlu, daha düzenli̇, örnek bir Kartal’ı birlikte kuracağız.”

Kartal’a Artı Değer Katacak Projeleri;

YEŞİL MERKEZLİ, NEFES ALAN BİR KARTAL: 4 VADİPARK 6 TEMAPARK


– Gölet Vadi Park 
– Aydos Orman Parkı
– Bayram Demirkol Parkı 
– Taşocağı Yaşam Vadisi

DOSTLUK MERKEZLİ, YAŞANILABİLİR BİR KARTAL: 4 KENT MEYDANI


– Cumhuriyet Meydanı 
– Cevizli Kent Meydanı
– Eski Stat Meydanı 
– Uğur Mumcu Meydanı

SANAT MERKEZLİ, KEYİFLİ BİR KARTAL: 4 YENİ KÜLTÜR MERKEZİ


– Atalar Kültür Merkezi 
– Cevizli Kültür Merkezi
– Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi 
– Uğur Mumcu Meydan Kültür Merkezi

TARİH MERKEZLİ, MÜZE KENTİ BİR KARTAL: ŞEHİR TİYATROSU VE 3 MÜZE


– Tekel Arkeopark Müzesi
– Masal Müzesi
– Diktaş Tekstil Müzesi
– Kartal Spor Müzesi

İNSAN MERKEZLİ, VİZYONER BİR KARTAL: 20 PRESTİJ CADDE VE SOKAK


– Alışveriş Caddeleri 
– Sanat Caddeleri 
– Yaya Caddeleri 
– Kentsel Tasarımlar 

İSTANBUL MERKEZLİ, ULAŞILABİLİR BİR KARTAL: KARTAL DENİZLE BULUŞACAK


– Havaray
– Kartal İskelesi 
– Metro
-Teleferik
– Yeni Minibüs Hattı

PLAN MERKEZLİ, DÖNÜŞEN BİR KARTAL: YERİNDE DÖNÜŞEN KARTAL


– Merkez Planları 
– Batı Merkez Etap 1, Etap 2 Planları
– Kentsel Sit Koruma Amaçlı İmar Planları

PAYLAŞIM MERKEZLİ, MUTLU BİR KARTAL: MAHALLE YAŞAM MERKEZİ


– Yakacık Yaşam Merkezi
– Yalı, Yunus, Topselvi Yaşam Merkezi

SPOR MERKEZLİ, DİNAMİK BİR KARTAL: 1 STADYUM 9 SPOR TESİSİ


– Kartal Atatürk Stadyumu 
– Su Sporları Merkezi
– Esentepe ve Yalı, Yunus, Topselvi Kapalı Spor Salonu 
– Aydos, Yakacık, Atalar, Yalı, Soğanlık ve Karlıktepe Açık Spor Tesisleri

Projelerin detayları için;

Galeri
📆 16 Mart 2019 Cumartesi 00:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR