MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Büyükşehir, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Bakan Soylu Kartal’da kükredi “Millete musallat olana, musallat olurum”

Bakan Soylu Kartal’da kükredi “Millete musallat olana, musallat olurum”İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kartal’da Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek’in seçim çalışmalarına destek kapsamında çeşitli etkinliklere katıldı. Hürriyet mahallesinde yapılan mitingde halka hitap etti.

Programlara, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Turan, Eyüp Özsoy, Ak Parti İl Sorumlusu Fatih Kaya, İlçe Başkanı Gürkan Akyol, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özipek ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

Hem Kartal, hem İstanbul yarınlara emin adımlarla yürüyecek

Bakan Soylu konuşmasında; “31 Mart’ta Kartal’da Ebubekir Taşyürek’i, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Binali Yıldırım’ı, sizin güçlü desteğinizle Başkan seçtiğimizde ve hem Kartal, hem İstanbul yarınlara emin adımlarla yürüyecek.

Soylu, “Biz daha önce ittifak yapmadık. Neden şimdi ittifak yapıyoruz. Çünkü 7 yıldır anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler. Önümüzde ilk defa 4 buçuk yıl seçim olmayacak. Türkiye önümüzdeki dönemde büyüyecek, Türkiye bu dönemde güçlü adım atacak, ekonomi gürül gürül olacak. Yerli milli üreteceğiz. Ülkemde terörün kökünü kazıyacağız. Kalmayacak bu musibet artık.” dedi.

“MİLLETE MUSALLAT OLANA MUSALLAT OLURUM”

Soylu konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’da 2017’de günde 78 hırsızlık oluyordu. Bir yılda bunu 40’a düşürdük. İstanbul’da bekçi sayısı 5 bin olacak. Karakollarımıza da takviye yapıyoruz. 5 bin polis daha vereceğiz İstanbul’a. Aynı zamanda, her karakolumuza güven masası diye bir masa oluşturduk. 2 bin 500 kadın polis alacağız ve vatandaşa en güzel şekilde hizmet edecek. Bir anne çocuğunu okula gönderdiği zaman aklı geride kalmayacak. 2018 yılında 275 mafyayı çökerttik. Millete musallat olana, musallat olurum.”

Tam  325 belediye meclis üyesini PKK ve HDP ile iltisaklı CHP’nin, İyi Parti’nin ve Saadet partisinin listelerinden belediyelere yerleştiriyorlar.

Bilirsiniz belediye meclis üyeleri maaş almazlar, toplantı başına huzur hakkı alırlar. Kırk yıldır milletin huzurunu kaçıranlara huzur hakkı verecekler.

Bunların içerisinde kimler var biliyor musunuz, Kartal’da da var, Sancaktepe’de de var. Şişli’den Esenyurt’a kadar İstanbul’un her tarafında var. İçinde molotof kokteylle karakol binalarına saldıranlar var, içerisinde patlayıcı taşıyıcılığı yapan var, Apo’nun adına açlık grevi yapanlar var, içerisinde PKK propagandaları yapanlar var” dedi

Soylu “Eğer biz 31 Martta bu ittifaka karşı zayıflarsak, altını çizerek söylüyorum. Doğu ve Güneydoğuyu iyi biliyorum. Onların psikolojisini iyi bilirim. Bir Nisanda 6 yaşında ki çocukların eline taşı verirler Kaymakamlarla Vali’leri sokağa  çıkarmazlar, itibarları alt üst ederler ben biliyorum”

SOYLU: BURADAN NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ VERİYORUM

Uyuşturucu ile mücadele konusuna da değinen Süleyman Soylu, uyuşturucu satıcılarının 57 binini kapı dışarı ettik. Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını yapıyoruz, daha da devam edeceğiz.

Buradan namus ve şeref sözü veriyorum, Türkiye’nin her tarafında ne yaptığınızı biliyoruz. 941 kişi ölmüştü uyuşturucudan 2017 yılında yarı yarıya düşürdük şu anda, elbirliğiyle bunları bu coğrafyadan sileceğiz. Sebebi şudur, bu da bir terördür. Bize kökümüzü unutturmaya çalışıyorlar, buna müsaade etmeyeceğiz. Uyuşturucu satıcılarını da, onların patronlarını da yerin yedi kat yerin dibine gömmezsem namerdim. Öyle acımak macımak, bunların hiç birisi yok” dedi

Soylu, sadece uyuşturucu terör örgütü değil, hırsızlarında iflahını keseceğiz. Biz şöyle bir Türkiye arıyoruz, sabahleyin anne çocuğunu okula gönderdiğinde kafasının gerisinde hiçbir şey olmayacak. Esnaf dükkânını açtığında bana birisi musallat olacak mı olmayacak mı demeyecek, musallat olana musallat oluruz. 2018’de 275 mafya örgütünü çökerttik oda ulusal ölçekli. Dünyanın en güvenli şehirlerini oluşturuyoruz” diye konuştu

EBUBEKİR TAŞYÜREK”10 YILDIR KARTAL’DA ZULÜM VAR

Ebubekir Taşyürek ise yaptığı konuşmada şunları söyledi “10 yıldır Kartal’da zulüm var, 10 yıldır Kartal’da hizmetsizlik var. 10 yıldır Kartal’da hak etmediği çukur ve çamur siyaseti var. Maalesef Kartal’ın 20 mahallemizin hiç birisi hak ettiği hizmeti alamadı. Son 10 yılda harcanan 2.5 milyar bütçemize rağmen Kartal’ın kazandığı hiç bir eser yok. Harcanan 2.5 katrilyon paramıza rağmen, karşılığında Kartallılara hediyesi 6 tane heykel oldu” dedi.

Galeri
📆 24 Mart 2019 Pazar 00:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR