SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Bahçeli, “CHP’nin İstanbul adayının ‘mazbata’ diye tutturması akla ziyandır”

Yayınlanma:
ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP’nin İstanbul adayının ‘mazbata’ diye tutturması akla ziyandır” açıklamasında bulundu.

MHP Genel Merkezinde gazetecilerle sohbet eden MHP Lideri Bahçeli, 31 Mart seçim sonuçlarına itirazın hukuki bir hak olduğunu daha önce söylediğini hatırlatarak, ancak gelişmelerin, ortaya çıkan gerçeklerin meselenin boyutunu çok ciddi şekilde değiştirdiğini kaydetti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçim sonrasındaki çıkışlarını eleştiren Bahçeli, “Henüz hukuki süreç sonuçlanmadan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının ‘mazbata’ diye tutturması akla ziyandır. Adeta oyuncağı elinden alınan çocuk gibi mızmızlanması, şuursuzca açıklamalar yapması hezeyandır. Üstelik Anıtkabir Özel Defteri’ne ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ olarak imza atması sadece siyasi acemilik veya acelecilik olarak da yorumlanamaz. Bu telaş nedir? Nereye varılmak istenmektedir?” diye konuştu.

”Türkiye’den bir Venezuela çıkarma arayışına hiç kimse heves etmesin”

Gelişmelerin sıradan bir seçim ve itiraz sürecinin çoktan aşıldığını açıkça gösterdiğinin altını çizen Bahçeli, “Türkiye’den bir Venezuela çıkarma arayışına hiç kimse heves etmesin. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın.

Emel ve hedef sahiplerini uyarıyorum, bedeli hakikaten de çok ağır olur. İstanbul’da oyların tekrar sayımını durduran, sandık hilelerine ve usulsüzlüklerine ortam açan kim varsa tüm bağlantıları, tüm ilişki ağları araştırılmalı, mutlaka sonuca bağlanmalıdır. FETÖ’yle iltisakları varsa tespit edilip gereği yapılmalıdır. Uluslararası toplumun işin içine dahil edilme çabaları, toplumsal bünyeyi kaşıma ve kutuplaştırma çalışmaları kesinlikle bir senaryonun, karanlık bir kumpasın eseridir. Sandık haksızlıklarını sokak tehditleriyle örtmeye, kargaşa ve karmaşaya Türkiye’yi çekmeye hazırlananlara asla izin verilemez, asla müsaade edilemez. Herkes aklını başına alsın. ‘Mazbata’ diye tutturanlar, siyasi madrabazlıklarla sonuç alacaklarını düşünmesinler” şeklinde konuştu.

“CHP hukuki süreçten neden rahatsızdır?”

Halen sandıklara yapılan itirazların değerlendirildiğini, geçersiz oyların sayıldığını, sürecin hukuka uygun şekilde ilerlediğini belirten Bahçeli, “CHP Genel Başkanına ne oluyor? Türkiye’yi germeye, gürültü patırtı çıkarmaya niye kalkışıyor? Zafer hırsızlığıyla, sandık oyunlarıyla İstanbul’un veya Ankara’nın kaderine gölge düşürülemez. Oyların ilk olarak kayda geçirildiği, ıslak imzalı ve mühürlü sandık sayım-döküm cetvelleri ile sandık sonuç tutanakları ve YSK’ya bildirilen oylar arasında fahiş farkların tespiti meşru ve mecburi bir ihtiyaçtır. CHP hukuki süreçten neden rahatsızdır? Milletimizin hassasiyetleriyle niye oynamaktadır? İstanbul’da 319 bin 578 geçersiz oyun bulunduğu açıktır. Usulsüzlüklerin varlığı da bellidir.

Yüksek Seçim Kurulunun geçersiz oyların yeniden sayımının durdurulması yönündeki İl Seçim Kurulu kararını kaldırmasının ardından ilçe seçim kurulları harekete geçmiş durumda. Sandık başındaki görevlilerin maksatları, neye ve kimlere hizmet ettikleri mutlaka deşifre edilmelidir. Ne İstanbul ne de Türkiye sokakta bulunmamış, sokağa da teslim edilmeyecektir. FETÖ’cüleri, PKK’lıları arkasına alıp siyasi dolandırıcılığa sapanlar milletimizin sabrını test etmesinler, aksi halde sonuçlarına katlanacaklardır.

Herkesi, özellikle CHP’yi ve Büyükşehir Belediye Başkan adayını sağduyuya davet ediyorum. Aklıselimin yolundan ayrılanlar Türk milletinin kudretiyle karşılaşırlar. Hiç kimse yangından mal kaçırmaya uğraşmasın. Hiç kimse ülkemizi karanlığa itmek için fırsat kollamasın. Seçim sonuçlarıyla ilgili itirazları YSK en iyi şekilde sonuçlandıracaktır. Bu aşamaya kadar da mazbatasız, haksız, hukuksuz şekilde yetki ve unvan gaspına muhatapları tevessül etmesin. Gelişmeleri yakinen izliyoruz. Türkiye bugünkü sancılı süreci atlatacaktır. Sağduyu inanıyorum ki galip gelecektir” ifadelerini kullandı.  

İlgili Haberler

Genel
21 Şubat 2024
TKM İndirim Füzesini Fırlattı! Acele Edin Tarım Kredi’de SON KAMPANYA Günleri

Tarım Kredi Market indirim füzesini resmen fırlattı. Bu hafta birbirinden ucuz ve hesaplı ürünler TKK indirimleri ile sizlerle buluşuyor. Ancak acele etmekte fayda var çünkü Tarım Kredi indiriminde son günler geldi. Tarım Kredi Market Şubat ayı indirimleri devam ediyor. Kaliteli ürünleri ve en önemlisi de ekonomik fiyatları ile uzun süreden beri gündemden düşmeyen Tarım Kredi […]

Genel
21 Şubat 2024
İşten Ayrılanlara Çifte Maaş Fırsatı: Aylık 24.000 TL Gelir

Devlet, işten ayrılanlara çifte maaş fırsatı tanıyor. Bu sayede vatandaşlar işsiz kaldıkları süreçte 24.000 TL’ye kadar gelir elde edebiliyor. İşini kaybeden vatandaşlara devletten büyük destek imkanı geldi. Devlet, işsiz kalanlara iki şekilde destek sağlıyor ve çifte maaş fırsatı sunuyor. Devletin sağladığı işsizlik maaşı 15.880 TL’ye kadar yükselirken aynı zamanda işbaşı eğitim programları ile de 8.501 […]

Genel
21 Şubat 2024
Sağlıklı beslenmeye dair doğru bilinen yanlışlar

Sağlıklı beslenme, her geçen gün popüler olmaya devam ediyor. Ancak sağlıklı beslenmeye dair doğru olduğu düşünülen birçok yanlış da var. İşte sağlıklı beslenmeye dair yanlış bilinenler… Sağlıklı beslenme konusunda yaygın olarak doğru bilinen ancak aslında yanlış olan pek çok inanış bulunmaktadır. Bu yanılgılar, beslenme alışkanlıklarımızı olumsuz yönde etkileyebilir ve sağlığımıza zarar verebilir. İşte sağlıklı beslenmeye […]

Genel
21 Şubat 2024
EYT’siz, Yaş Şartsız Erken Emeklilik! 10 Yıl ve 1800 Gün Prim Yetiyor

EYT’siz erken emeklilik bileti geri dönüyor. Yaş şartı kaldırıldı, 10 yıl sigortalı olmak ve 1800 gün prim ödemek yetiyor. Türkiye’deki emeklilik şartları çalışan vatandaşları Bir Hayli zorluyor. Birçok vatandaş çalışma hayatını bir an önce tamamlamak ve erken emekli olmak istiyor. Özellikle EYT’yi Kıl payı kaçıranların bu yönde isyanı son derece büyük nokta erken emekli olabilmek […]