MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Toplum » AK Parti Kartal İlçe teşkilatı iftarda buluştular
AK Parti Kartal İlçe teşkilatı iftarda buluştular


Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nin bahçesinde yapılan iftara; AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yunus Fırat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol ve ilçe teşkilatı, AK partili Meclis Üyeleri, AK Parti’nin önceki dönem İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Av. Temurhan Yıldız, 31 Mart Yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkan Adayı Olan Ebubekir Taşyürek ve üyeler katıldı.

“Yine sahalara iniyoruz, İstanbul’u alacağız”

İftar öncesinde partililerine seslenen AK Parti İlçe Başkanı Gürkan Akyol; “Başı Rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem ateşinde kurtuluş olan Ramazan Ayı’nda sizler ile iftar sofrasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Davetimize katılım sağlayıp, bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok ama çok teşekkür ediyorum.  Bizler 23 Haziran günü bir yerel seçime gidiyoruz. Bu seçimlerde de birlik, beraberlik içerisinde ve kardeşçe el ele gönül gönüle seçim kampanyası yürüteceğiz. Sizlerden ricam; sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayın.  23 Haziran Kartal’da da gelecek olan güzel günlerin habercisi olacaktır.  Sizlere ihtiyacımız var.  Bizler el ele verip Kartal’ın aynı zamanda da İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanını seçeceğiz. Değerli arkadaşlarım önümüzde 29 gün var. Bu zaman zarfı içerisinde her beraber gençlik kollarımız ile kadın kollarımız ile mahalle başkanlarımız ile çalışacağız.  Bizler AK Parti Kartal Teşkilatı olarak yine sahalara iniyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde hep beraber yine gönül gönüle çalışacağız. Allah ibadetleriniz kabul etsin” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“İstanbul’un anahtarını Binali Yıldırım’a vereceğiz”

İlçe Başkanı Gürkan Akyol’un açılış konuşmasının ardında partililere AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kaya seslendi. Kaya; “Vefa demek insanların iyi günde, kötü günde, zor zamanlarda bir araya gelebilmek demektir. Vefa Kartal demektir, vefa İstanbul demektir. Bu şehir bizlere Peygamber Efendimizin müjdelediği bir şehirdir. Yine bizlere geçtiğimiz günlerde 100. Yılını kutladığımız Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Mücadelemizin meş’alesini yakan Mustafa Kemal’in emanetidir. Bu şehir yine bizim 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı göğsünü siper eden, Saraçhane Parkında abdest aldıktan sonra şehit olan kardeşlerimizin emanetidir.  Dolayısı ile YSK’nın seçimin yenilenmesi kararından sonraki süreçte hep birlikte 23 Haziran’a kadar omuz omuza gönül gönüle tüm kırgınlıkları tüm üzüntüleri bir kenara bırakarak ve sonuna kadar mücadele ederek bu şehrin anahtarını Binali Yıldırım Başkanımıza ve neticesinde Cumhurbaşkanımıza Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edeceğiz. Bu konuda sizlere güvenimiz ve inancımız tamdır.  Bu duygu ve düşüncelerim ile sizleri bir kez daha kalpten selamlıyorum” dedi.

“23 Haziran’da çok önemli bir sınavı, çok önemli bir imtihanı yaşayacağız”

AK Parti Kartal Belediye Başkanı Ebubekir Taşyürek, konuşmasında Ramazan’ın birlik ve beraberlik öneminden bahsetti. Daha sonra 23 Haziran seçimlerine değinen Taşyürek, küskünleri ve dargınları ikna ederek 23 Haziran’ın bayram havasında geçmesi gerektiğini söyledi. Taşyürek, “Çok güzel dava kardeşlerim, Kartal’ın güzel insanları iyi ki bizler Ramazan’a olan medeniyetin evlatlarıyız. İyi ki Ramazan’ı olan medeniyetin evlatlarıyız. Ben şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Şimdiden Kadir gecenizi tebrik ediyorum. Biliyorsunuz Ramazan içinde iki önemli güzelliği barındıran bir dünyamızın ifadesi. Bunlardan bir tanesi Kuran’ı Kerim’in bu ayda indirilmeye başlanması, bizim gönlümüzün ilacı, başımızın tacı olan Kuran’ı Kerim Ramazan’da indirildi. İkincisi de bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi bu ay içinde. İnşallah Ramazan’ın son on gününde bu güzel geceyi idrak edeceğiz. İnşallah bayramda hep birlikte beraberce buluşacağız. İnşallah geçen günleri Ramazan gibi olanın bayramı da bayram gibi olur diyorum bu düşünceyle birlikte Kadir gecenizi ve bayramınızı tebrik ediyorum. Bu güzel hava içerisinde 23 Haziran’da idrak edeceğimiz seçimini de unutmamanız gerektiğini bir dava kardeşiniz olarak bu konunun hassasiyetini inandığımız bir kardeşiniz olarak belirtmek isterim. 23 Haziran’da çok önemli bir sınavı, çok önemli bir imtihanı yaşayacağız. dedi.

Galeri
📆 25 Mayıs 2019 Cumartesi 16:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR