MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Başkan Özkul, Kızılay Kartal Şubesi’nin faaliyetlerini anlattı
Başkan Özkul, Kızılay Kartal Şubesi’nin faaliyetlerini anlattı


Türk Kızılay Derneği Kartal Şubesi Yönetimi basın mensuplarıyla bir araya gelerek Kurban Bayramı öncesi vatandaşların Kızılay’a bağışta bulunmaları için destek taleplerini iletti.

Türk Kızılay Derneği Kartal Şubesi Yeni Yönetimi, gazetecilerle kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi. Kartal Kaymakamlığı bünyesinde yürüttüğü Sosyal Yardım çalışmalarında uzman bir isim olan Şube Başkanı Hüseyin Özkul yaptığı konuşmada, Kızılay tarafından ülke çapında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası kapsamında Kartal’da yirmi beş okulda dört bin ünite kan toplayıp Türkiye birincisi olduklarının altını çizerek, “Kızılay’a destek bekliyoruz” dedi.

“RAMAZAN BEREKETİ KARTAL’DA DOLU DOLU GEÇTİ”


Şube’nin daha önceki faaliyetlerine değinen Özkul, 23 Nisan’da Şehir Üniversitesi bünyesindeki Kızılay Kulübü birlikteliğinde mülteci ve yetim çocuklara özel şenlik yaptıklarını ifade etti. Ramazan dolayısıyla sekiz yüz koli erzak ve altın yardımı yaptıklarını bildiren Şube Başkanı Özkul, Ramazan Bayramı öncesinde de destek talebinde bulunan bine yakın aileye giyim yardımında bulunduklarını belirterek, “Ramazan bereketi Kartal’da dolu dolu geçti” dedi. Hüseyin Özkul farklı şehirlerden dokuz köye de iki yüz koli kıyafet yardımında bulunduklarını söyledi.


YIL BOYU KURBAN BEREKETİ


Kızılay’ın “Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan hilal olsun Türkiye” sloganıyla yola çıktığı kampanyaya da değinen Özkul, kesilen kurbanların konserve şeklinde dağıtılacağını duyurarak yardıma muhtaç ailelere kurbanların bu şekilde yıl boyunca ulaştırılabileceğini belirtti.

Toplantıya Şube Başkanı Hüseyin Özkul’un yanı sıra Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Cenk Hilmi Kılıç, Ali Küçükali, Erdoğan Köse, Halil Odabaşı, Zeki Bayındır, Bekir Necati Şimşek ve Dr. İsmail Kartal katıldı.


KIZILAY KARTAL’IN YENİ YÖNETİMİ


Şube Başkanı: Hüseyin Özkul


Yönetim Kurulu Üyeleri:
Bayram Songur
Dr. İsmail Kartal
Yavuz İçmeli
Şahin Yergün
Ali Küçükali
Halil Odabaşı

Galeri
📆 29 Temmuz 2019 Pazartesi 14:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR