MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » CHP Kartal Kadın Kolları’ndan Emine Bulut cinayetine tepki

CHP Kartal Kadın Kolları’ndan Emine Bulut cinayetine tepkiCHP Kartal Kadın Kolları, Kırıkkale’de, Emine Bulut’un eski eşi Fedai Varan tarafından 10 yaşındaki çocuğunun gözü önünde öldürülmesine tepki gösterdi. İlçe Başkanlığı önünde gerçekleşen Basın açıklamasında konuşan CHP Kartal İlçe sekreteri Süleyman Ülger Kadına yönelik yapılan saldırıları kınadı, Emine Bulut’a yapılan vahşete biz erkekler olarak sessiz kalamayız, bu tam bir vahşettir dedi.


CHP Kartal Kadın Kolları adına basın açıklamasını Kartal Kadın Kolları yöneticisi Fidan Aytemur yaptı..

Basın açıklamasında, Kırıkkale’de Emine Bulut’un çocuğu önünde eski eşi tarafından öldürülmesi üzerine parti binası önünde basın açıklaması yapan CHP Maltepe İlçe Kadın Kolları Yönetim kurulu üyesi Fidan Aytemur, Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık olduklarını söyledi. Her gün yüzlerce kadının erkek şiddetine maruz kaldığını ifade eden Aytemur, katillerin ceza alması için mücadele edilmesine vurgu yaptı. Sönmez açıklamasında; “Ölmek istemiyorum” diyen bir anne, “Anne lütfen ölme” diyen bir evlat. Bir cümle ne kadar can yakabilirse o kadar yaktı canımızı. Kahrolduk, mahvolduk… Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü, hem de çocuğunun gözleri önünde. “Ölmek istemiyorum” diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü. Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanık oluyoruz. Her gün onlarca kız kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor.  Yetmiyor, katilin ceza alması için mücadele etmemiz gerekiyor. Çünkü bu ülkede kadın katili erkeklerin ceza alması için mücadele etmek gerekiyor. Çünkü bu ülkede adalet de erkek. Bilinsin ki, kimse bu cinayetten kendini aklayamaz ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması kadına şiddete hayır sloganları eşliğinde son buldu. CHP Kadın Kollarının 39 ilçede eş zamanlı olarak Emine Bulut için sokağa çıktı. CHP’li Kadın Kolları, Kırıkkale’de, 6 gün önce, Emine Bulut’un eski eşi Fedai Varan tarafından 10 yaşındaki çocuğunun gözü önünde öldürülmesine tepki gösterdi.

📆 24 Ağustos 2019 Cumartesi 23:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR