MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Pasinler’de başarılı öğrencilere İstanbul gezisi
Pasinler’de başarılı öğrencilere İstanbul gezisi


Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kaya ile eğitime ve öğrencilere yönelik bir çalışma başlatarak ilçenin en başarılı 25 öğrencisine İstanbul gezisi düzenlendi. Gençlerin eğitimine destek vermek ve başarılarını ödüllendirmek için gezi programı düzenleyen başkan Ahmet Dölekli ilçe genelinde tüm okulların başarılı olabilmeleri için ilk 25 sıraya giren öğrencileri her sene geleneksel olarak İstanbul gezisi düzenleyeceklerini söyledi.

Darıca Kaymakamlığı’nın misafiri olarak ilk kez Erzurum dışına çıkarak Kocaeli ve İstanbul’a gelen Pasinler de değişik okullardan başarılı 8 sınıfta okuyan 15 erkek 15 kız öğrenci darıca kaymakamı Ömer Karaman tarafından ağırlandı. İstanbul Gazeteciler Platformu Başkanı Saki Akyüz üç gün sürecek olan gezinin organizasyonunu bizzat yaparak hemşehrisi öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Öğrenciler Darıca hayvanat bahçesinin yanı sıra İstanbul’un tarihi ve turistik mekânlarını görme ve bilgi sahibi olma şansını yakaladılar. Hayvanat bahçesi gezisine bizzat katılan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman Öğrencilerle tek tek sohbet ederken hayvanat bahçesi ve hayvanlar hakkında öğrencilere bizzat kendisi bilgiler aktardı.

Öğrencilere birde sürpriz hazırlayan kaymakam Ömer Karaman gezi sonun da içerisinde tepeden tırnağa tüm ihtiyaçları karşılayacak kıyafet bulunan isimlere hazırlanmış hediye paketlerini takdim etti.

Darıca Belediye Başkanı Muzeffer Bıyık’ı makamında ziyaret eden öğrenciler darıca sahil şeridini gezerek ilk kez denizle buluştular. Sahil gezisi sonrası Darıca Belediyesi sosyal tesislerinde dinlenme molası ve yemek arasından sonra gezinin darıca bölümü son buldu.

Tuzla Şelale eğitim parkını gezen öğrenciler buraya hayran kaldılar.

Dünya’nın İşleyişi” teması “Güneş Sistemi’’ gibi konuları,  yıldızlar, gezegenler, galaksiler, astronotlar ve yaşamları, uzay araçlarını inceleme fırsatı buldular.  Bilim merkezinde DNA, denge merkezi, güneş paneli, çıkrık gibi araçları incelediler.

 Öğrencilerin uygulamalı deney eğitimlerini, planetaryum ve gözlemevi ile birlikte müfredattaki konuları ve bilimsel olayları günlük hayatla bağdaştırdı. Uygulamalı deney eğitiminde önce eğitmen tarafından bilgilendirilip sonrasında tüm deneyleri bireysel deneme imkânı buldular. Yaparak yaşayarak öğrenmenin gerçekleşebilmesi, üretim odaklı düşünce yapısının tesis edilmesi öğrenciler açısından oldukça heyecanlı karşılandı. Ayrıca geziye katılan öğrenciler planetaryum ve gözlemevi dahilinde gezegenler, güneş sistemleri, yıldızlar ve uzay hakkında farkındalık kazandı.

Günün son ziyareti Tuzla Marina oldu. Tuzla marinayı dolaşan öğrenciler yüzlerce çeşit deniz canlısının yer aldığı akvaryumu ziyaret etti . Birbirinden egzotik sürüngenlerin bulunduğu Timsah park’ta Koi Balıkları, dev kaplumbağalar, dev timsahlar, vatozları yakından incelediler.

Tuzla belediye başkanı Şadi Yazıcının katkılarıyla gerçekleşen gezinin tuzla bölümü Ayyıldız tesislerinde yenilen akşam yemeği ile son buldu.

İkinci gün Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in katkılarıyla başladı. Sırasıyla eyüp sultan camii, Topkapı Sarayı, Gülhane, Sultan Ahmet Camisi, Nazimiye Sarnıcı, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk Parkı gezip Anadolu yakasın geçecek olan ekip  Nakkaştepe Millet Bahçesi ve Çamlıca cami ziyareti ve Boğaz turu da yapacak. Sultanbeyli Aydos Sosyal tesislerinde yenilecek akşam yemeğinden sonra gezi son bulacak.

Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli,  Darıca kaymakamı Ömer karaman İstanbul Gazeteciler platformu Başkanı Saki Akyüz’ün birlikte düzenledikleri etkinliğin her yıl geleneksel hale getireceklerini dile getirdiler.

Gezi hakkında açıklama yapan Darıca kaymakamı Ömer Karaman Erzurum’un tüm ilçe belediye başkanı ve İlçe milli eğitim müdürlerine çağrıda bulunarak ilçenizde başarılı olmuş Erzurum dışına çıkmamış ve çıkma imkanı olmayan öğrencilerinizi Darıca’da ağırlamaya onları misafir etmeye hazırız  her ilçeden 25 öğrenci bekliyoruz dedi.

Galeri
📆 24 Ağustos 2019 Cumartesi 23:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR