MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Etik Medya Derneği, Kartal Kaymakamı Demir’i ziyaret etti

Etik Medya Derneği, Kartal Kaymakamı Demir’i ziyaret ettiAriç, Her meslekte olduğu gibigazeteciliğe de, mesleki yeterlilik zorunluluğu getirilmeli

Etik Medya Derneği Yönetim Kurulu, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında açıklamalar yapan Etik Medya Derneği Başkanı Arslan Ariç, “Türk medyasının şu andaki durumu tam anlamıyla içler acısı. Bir tarafta havuz medyası denilen, tamamen hükümetten beslenen bir medya var, diğer tarafta da düzenini tehdit ve şantaj üzerine kurmuş bir medya.. Etik Medya Derneği, olarak mesleğe bir saygınlık kazandırmak için harekete geçtik” dedi.


Etik Medya Derneği, Arslan Ariç, Kenan Gülerci, Vural Dağtekin Nergiz Süslü, Yalçın Bel ve İsmail Polat’tan oluşan yönetim kurulu ile Kartal Kaymakamı Abdullah Demir’i ziyaret ederek medyanın sorunları, dernek çalışmaları hakkında görüşlerini dile getirdiler.

Dernek Başkanı Arslan Ariç, ziyaret sırasında şunları söyledi: “Bugün medyamızın hali içler acısı. Biz Etik Medya Derneği olarak, öncelikle bölgemizde ardından da İstanbul ve tüm Türkiye genelinde mesleğe bir saygınlık kazandırmaya çalışacağız. Bugün, her hangi bir vatandaş sabah evinden çıkıp basın savcısına bir dilekçe vererek gazete sahibi olabiliyor. Yetkililerle konuşarak bu duruma bir son vermek, gazete çıkarmak için en azından bir eğitimden geçirilmesini sağlamak için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Mesleki yeterlilik zorunluluğu getirilmesini sağlamaya çalışacağız. Bu konuda siz kamu yöneticilerinden bizimle birlikte hareket etmelerini ve desteklerini istiyoruz.”


Kartal Kaymakamı Abdullah Demir de daha önce görev yaptığı ilçelerden örnekler vererek şu konulara değindi:


“Bizler de kamu yöneticileri olarak, mesleğini iyi yapan, bölgemizin gerçek manada kulağı gözü olacak medya mensupları ile hareket etmek istiyoruz. Bu konuda size elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Yapacağınız çalışmalarda Kartal Kaymakamlığı olarak yasal çerçeveler sınırında size katkıda bulanabiliriz. Medyanın gerçek anlamda 4. kuvvet olması, biz yöneticilerin de işine gelir. Çünkü halkla aramızdaki gerçek köprü sizlersiniz.”

Galeri
📆 07 Eylül 2019 Cumartesi 20:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR