MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Mustafa Telli

OKULLAR AÇILDIİlköğretim geleceğin temelidir. İlköğretim davası insan olma, ulus olma davasıdır diyen Kartal İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ilköğretim haftasını coşkuyla kutladı.

2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılış programı 9 eylül 2019 pazartesi günü Kartal Şehit Üsteğmen Gökhan Yavuz İlkokulu’nda gerçekleşti.

Programa Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Baturalp Eliçevik,  Kartal İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Deniz, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Engin Tercan ve Mine Hayta, çevre okul müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, mahalle muhtarları, öğretmen öğrenci ve veliler katıldı.

Şehit Üsteğmen Gökhan Yavuz İlkokulu öğretmenleri Aslı Elmas ile Özgür Öztürk’ün sunduğu açılış programında; konuşmalar, şiir okumaları ve halk oyunları gösterileri yer aldı.

Başöğretmen Atatürk, Şehit Üsteğmen Gökhan Yavuz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler adına yapılan saygı duruşu ile başlayan açılış programı, İstiklal marşımızın okunması ile devam etti.

Okul müdürü Zafer Mihmar, yaptığı kısa konuşmasında: programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci, veli ve katılımcılara teşekkür edip, başarılar diledi.

“Çocuklarımıza gösterilen şefkat, onlar için sarf edilen gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal, en anlamlı ve önemli çalışmadır.” Diyen Kartal ilçe Milli Eğitim Müdürü Harun TÜYSÜZ, yaptığı konuşmasında: Okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilere ayrı ayrı hitap etti. Öğretmenin önemine, çalışmanın gereğine ve velilerin katkılarına değinen ilçe Milli Eğitim Müdürü Tüysüz,, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.  2019- 2020 eğitim ve öğretim yılının eğitim camiasına hayırlar getirmesini dileyen Müdür Tüysüz,  tüm öğrenci ve velilere sağlık, mutluluk ve başarılar diledi.

2/A sınıfı öğrencilerinden Taylan Uluışık Yaşasın Okul, 2/D sınıfı öğrencilerinden Elif Tuana Arabacıoğlu okulumuz adlı şiiri seslendirdi.

2/A sınıfı öğrencileri yurdun dört bir yanından derlediği halk oyunları gösterisini 4/F sınıfı öğrencilerinin dans gösterisi izledi.  

Gösterileri büyük bir ilgiyle seyreden veliler, fotoğraf çekimi ve video kaydı için bir biri ile yarıştı.

Okulun birimlerini gezerek sınıflara giren kartal protokolü 1/A sınıfı öğretmeni Özlem Çelik ile 3/A sınıfı öğretmeni Ali Kemal Yar’ın dersine girerek öğrencilerle sohbet ettiler.

2019- 2020 açılış programı protokol mensupları, öğretmen ve öğrencilerin günü ölümsüzleştiren hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

Mustafa Telli

📆 12 Eylül 2019 Perşembe 10:51   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR