MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Genel, Mahalleler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Yakacık’ta yıkılan Kaçak Villa Meclis Üyesinin mi?
Kartal Yakacık’ta yıkılan Kaçak Villa Meclis Üyesinin mi?


Orman Bakanlığı kaçak yapılar için düğmeye bastı

Orman Bakanlığı’nın talimatıyla bugün, İstanbul tüm ilçelerinde orman alanlarına yapılan kaçak yapılar yıkıldı. Kartal Yakacık Dolayoba Caddesi üzerinde Gezer Hukuk Danışmanlık Bürosu’nun kullandığı iki katlı villa da Orman Bakanlığı görevlileri, yıkım ekibi, Kartal zabıtası ve polis gözetiminde yıkıldı.

İstanbul’da aynı anda 240 adet kaçak yapı yıkıldı

Edinilen bilgiye göre, Orman Bakanlığı 2018 yılı Nisan ayından sonra orman alanına yapılan kaçak yapıların yıkılması için düğmeye bastı. İstanbul’un bir çok ilçesinde ki kaçak yapılarla ilgili sabah saat 07:00’de aynı anda yıkıma başlandı. 240 adet kaçak yapının tamamen yıkıldığı öğrenildi.

Yakacık’ta yapılan villanın bir katının geçmişte yasal olarak yapıldığı ancak, ikinci katının kaçak olarak yapıldığı belirtildi. İkinci katın kaçak olarak yapılması nedeniyle yasa gereği, hak ettiği ilk katında feshedildiği ve arazinin tamamının devlete geçtiği ve yıkılan alanın yeşillendirileceği öğrenildi.

Bu arada yıkılan villanın Sancaktepe Belediyesi’nde görev yapan eski bir meclis üyesine ait olduğu iddia edilirken, villayı bir hukuk bürosunun kullandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Av. Bulut Müslüm Gezer, yıkılan villanın kendisine ait olduğunu söyledi.

Galeri
📆 18 Eylül 2019 Çarşamba 19:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR