MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sağlık, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Kızılay ‘Temiz çevre, sağlıklı yaşam’ etkinliği gerçekleştirildi
Kartal Kızılay ‘Temiz çevre, sağlıklı yaşam’ etkinliği gerçekleştirildi


Türk Kızılayı Kartal Şubesi ve Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çevre temizliğine dikkat çekmek için organize ettiği farkındalık etkinliğinde buluştu. Şube Yöneticileri ve Kızılay gençlik kollarının katıldığı etkinliğe hastane çalışanları da eşlik ederek çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak adına hastane çevresinde vatandaşlar tarafından anlık yere atılan plastik vs. çöpleri topladılar. Çevredeki vatandaşlar tarafından da ilgi gören etkinlik, hasta yakını vatandaşlarında katılımı ile takdir topladı.

Koşuyolu Ailesi sağlıkla ilgili belirli gün ve haftalarda yaptığı etkinliklerle sosyal farkındalık oluşturmaya devam etmektedir. Kartal Türk Kızılayı işbirliği ile ‘Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam’ temasıyla 18.09.2019 tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte hastane bahçesinde temizlik yapan hastane personeli, Hastane Yönetim Ekibi, Kartal Türk Kızılay ve Genç Kızılay yetkilileri; çevredeki vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Çöp toplama etkinliği sırasında katılımcılar, hastane bahçesinde bekleyen hasta yakınlarına da çevre bilinci ile ilgili bilgiler aktardı.

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Kaan KIRALİ; “Bu farkındalığa ilaveten; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Hastanemizde oluşturduğumuz belirli alanlarda çöp kutuları bulunmaktadır. Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tüm çalışanları sıfır atık konusuna büyük bir hassasiyetle durarak destek vermektedir” diyerek Koşuyolu Ailesi ve Kartal Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirilen bu etkinlikte yer alan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kızılay Şube Başkanı Hüseyin Özkul etkinlik ile ilgili şunları ifade etti:”Toplumumuz da ciddi bir saygınlığı ve güveni olan Kızılay kurumumuz Kartal Şube Yönetimine seçildiğimizden günden bugüne onlarca etkinlik ile ilçemize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi de Kartal ilçemizde sunduğu sağlık hizmeti ile Ulusal ve Uluslararası alanda marka olmuş Koşuyolu Hastanemizde böyle bir etkinlik düzenleyerek çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Katkı sağlayan herkese özellikle de Hastane Başhekimimiz Prof. Dr. Kaan KIRALİ ve Hastane Müdürü Cenk Hilmi KILIÇ’a teşekkür ediyoruz”.

Galeri
📆 20 Eylül 2019 Cuma 16:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR