MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Eğitim, Etkinlikler, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Yeşilay, Kartal’da bağımlılıkla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi
Yeşilay, Kartal’da bağımlılıkla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi


Türkiye Yeşilay Derneği Kartal şubesi, bağımlılıkla mücadelede yetişkin eğitimleri proje bilgilendirme toplantısı yaptı.

Yeşilay Kartal Şube Başkanı Hülya Göbeloğlu başkanlığında DSİ tesislerinde yapıldı. Toplantıya Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Ak parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, Muhtarlar, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Kızılay Kartal Şube Başkanı Hülya Göbeloğlu; Yeşilay’ın Türkiye genelinde başlattığı bağımlılıkla mücadele kapsamında ciddi çalışmalar yaptığını belirterek bu çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 Göbeloğlu; okullarda verilen bağımlılıkla mücadele eğitimlerinin hız kesmeden sürdürüldüğünü ifade ederek, yetişkinlere yönelik yeni çalışmanın da gündeme alındığını vurguladı. Hülya Göbeloğlu, bağımlılıkla mücadele kapsamında yerel yönetimler başta olmak üzere, yerel basının da katkı sunması gerektiğini vurguladı. 

Uyanık, bağımlılıkla mücadele etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Yeşilay Koordinatörü Kerim UYANIK’ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, zararlı madde, bağımlılık süreci ve tedavisi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Bu konuda eğitim semineri desteği isteyen her toplumsal taleplere cevap vermeye çalıştıklarını belirtti.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir programda Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadelesini sonuna kadar desteklediklerini ifade ederek; bu projenin hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol ise, Yeşilay’ın AK Parti’ye mal edilmemesi gerektiğini sözleriyle başlayarak; ”Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele yapılması için kurulan sivil toplum derneğidir. Yani partiler üstü bir dernektir. Buradaki amaç halkımızın bilinçlenmesi ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklarından kurtulması için bir araya gelerek kurulmuş sivil toplum kuruluşudur” dedi. 

Galeri
📆 12 Ekim 2019 Cumartesi 22:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR