MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Gezi-Alışveriş » Sandviç Panel Çatı Nedir?
Sandviç Panel Çatı Nedir?


Binaların dış etkenlerden korunabilmesi için bir çatıya ihtiyaç vardır. Dolu, şiddetli fırtına, şiddetli yağmur, kar, rüzgâr, sıcak ve soğuk havalarda binayı çatı korur. Çatı sistemlerinde beton, ahşap ve çelik malzemeler kullanılır. Binaların yapısına göre bu çatı iskelet türleri tercih edilmektedir. Konut binalarında daha çok ahşap çatı iskeleti tercih edilir. Çünkü ahşap çatı iskeleti sıcağı ve soğuk havayı en iyi şekilde yalıtır. Sandviç panel çatı yapımı firmamız bu konuda müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor.

Sadece İstanbul değil tüm Türkiye’de bulunan konut binalarında ahşap çatı iskeleti kullanılıyor. Her binaya farklı çatı iskeleti, büyük alan kaplayan işyeri, fabrika ve bunun gibi büyük yapılarda ise çelik ya da beton çatı iskeleti tercih edilir. Bunun sebebi binaların korozyona uğramasını önlemek ve bu iki tip çatı iskeletlerinin daha uzun ömürlü olmasıdır.

Sandviç  Çatı ve Cephe Sistemleri

Sandviç Çatı Panelleri ısı yalıtımı ve izolasyon sağlar. Çatı sistemleri estetik açıdan kullanıcılara büyük avantaj sağlar. Bu sayede bina eski olsa bile çelik çatı binaya modern bir görünüm katar. Çelik çatı diğer çatı kaplama türlerine göre daha kaliteli ve uzun ömürlüdür. Çelik iskelete daha güçlü malzemelerden yapıldığı için güvenlik açısından daha sağlamdır. Bunun da bina sahiplerine pek çok avantajı bulunur. Özellikle deprem gibi şiddetli doğal afetlerde binayı iyi derecede korur. Sizler de binalarınızı çelik iskelet ile kaplatmak istiyorsanız sandviçpanelfiyatları firmamız ile irtibat kurabilirsiniz.

 Çelik çatı, binayı yağmur, dolu ve fırtına gibi olası doğal afetlerden en iyi şekilde korur. Bu sayede kullanıcılara rahat ve konforlu bir yaşam ortamı sunar. Diğer çatı türlerinde su geçirme ve sarkma gibi ihtimaller de söz konusudur. Sağlık açısından da sıcak soğuk havayı en iyi şekilde geçirdiği için daha çok tercih edilir. Bununla birlikte binalarda terleme ve nem gibi olasılıkların da önüne geçer. Bu sebeplerden dolayı güvenli bir şekilde sandviç panel çatı firmamızdan binalarınıza sandviç çatı paneli yaptırabilirsiniz.

Sandviç Çatı Sistemleri

Beton çatı sistemleri genellikle garaj, spor sahaları, depo, alışveriş merkezleri, cami ve mağazaların çatı yapımında kullanılır. Beton çatı sistemlerinin yapılmasındaki amaç güvenli ve rahat olmasıdır. Aynı zamanda çelik çatı sistemleri gibi estetik bir görüntü oluşturur. Beton çatı sistemleri ısı yalıtımı konusunda da kullanıcılara avantaj sağlar.

Beton çatılar teras gibi alanlarda kullanıldığı zaman %2 eğim ile yapılır ve bu sayede binayı daha iyi tutma imkânını sunar. Beton çatılar binaya binen yükü taşımakta oldukça iyidir. Özellikle teras ve balkanlarda bulunan masa ve sandalye gibi eşyaların ağırlığını en iyi beton çatılar kaldırabilmektedir. Sizler de tercihinize göre ve binanın yapısına göre çelik, beton ya da ahşap çatı yaptırabilirsiniz. Güvenli bir şekilde çatı yaptırmak istiyorsanız Sancaktepe çelik çatı yapımı firmamızı arayabilirsiniz.


Sandviç Panel Fiyatları ve daha fazla bilgi için: https://www.korkmazcati.com/sandvic-panel-fiyatlari/

Etiketler: , , ,
📆 21 Ekim 2019 Pazartesi 18:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR